$
רכישות

הבעלים של אולימפיאקוס רכש את נוטינגהאם פורסט

המכירה המיוחלת של נוטינגהם פורסט הושלמה. כעת חברת NF Football Investments בהובלת הבעלים של אולימפיאקוס אוונג'לוס מרינקיס, שולטת על 100% מהקבוצה

שירות כלכליסט 17:5821.05.17
המכירה המיוחלת של נוטינגהם פורסט הושלמה. כעת חברת NF Football Investments בהובלת הבעלים של אולימפיאקוס אוונג'לוס מרינקיס, שולטת על 100% מהקבוצה.

 

 

 

 

הקבוצה מתכננת להשיק שתי יוזמות הקיץ להרחבת המעורבות של האוהדים. הראשונה היא הקמת מועצת יועצים (Advisory Council) שתורכב מחברי מוסדות ההשכלה הגבוהה של נוטינגהם, והשנייה היא מועצת הנוער של נוטינגהם פורסט, שנציגיה ייצגו את הדעות והשאיפות של צעירי נוטינגהם לדירקטוריון נוטינגהאם פורסט. הקבוצה מתכננת להשיק שתי יוזמות הקיץ להרחבת המעורבות של האוהדים. הראשונה היא הקמת מועצת יועצים (Advisory Council) שתורכב מחברי מוסדות ההשכלה הגבוהה של נוטינגהם, והשנייה היא מועצת הנוער של נוטינגהם פורסט, שנציגיה ייצגו את הדעות והשאיפות של צעירי נוטינגהם לדירקטוריון נוטינגהאם פורסט. צילום: גטי אימג'ס

 

המניות נרכשו ממשפחת כוויתי אל חאסאווי. לפי ההערכות המחיר עמד על סביבות 50 מיליון ליש"ט.

 

איש העסקים היווני סוקרטיס קומינקיס, לשעבר יו"ר אולימפיאקוס מצטרף למרינקיס בדירקטוריון NFFI. המנכ"ל ניקולס רנדל יהיה יו"ר המועדון, ואילו איאוניס ורנסוס, ששימש כמנכ"ל אולימפיאקוס מאז 2010 ימונה למנכ"ל פורסט. "הכוונה שלנו היא לשמור את נוטינגהם פורסט משולבת בתרבות הכדורגל האנגלי", מסר מרינקיס, שנמצא תחת חקירה פלילית בנוגע לשחיתויות ביוון ובכדורגל היווני - אך עדיין קיבל את אישור התאחדות הכדורגל האנגלית לרכוש את הקבוצה.

 

"מה שהשגנו בחזית הכדורגל הלאומית והאירופית עם אולימפיאקוס, אנחנו רוצים להכפיל עם נוטינגהם פורסט" הוסיף המיליארדר היווני. "פורסט היא אחת הקבוצות הוותיקות באנגליה ויש לה היסטוריה גאה של מצוינות לאומית ובינלאומית. המטרה שלנו היא לחזור לימי התהילה. אנחנו אנשי כדורגל בבסיסנו, ואנחנו אוהבים ומכירים את המשחק", המשיך. "אנחנו רוצים להצית חדש את ההצלחה של פורסט, ואנחנו מחויבים למועדון לטווח הארוך. המועדון זקוק להנהלה יציבה ומנוסה, לדירקטוריון מקצועי ומעל לכל, להנהלה ולשחקנים הטובים ביותר שאפשר להשיג".

 

סמנתה גורדון תישאר במועדון בתפקיד סמנכ"לית הפיננסים, ואילו דיוויד קוק מצטרף כסמנכ"ל השיווק. הוא מגיע מאתיחאד איירוויז, שם היה מנהל ספונסרשייפ ראשי.

 

מרינקיס שיבח את הקבוצה על שנחלצה מירידת ליגה מהצ'מפיונשייפ, והעניק את תמיכתו למנג'ר מארק וורבורטון. "אנחנו נספק למארק ולצוות שלו את הזמן והתמיכה הנחוצים לבנייה מחדש של הקבוצה וליצירת התנאים להצלחה. מבחינה זו אני שמח לאשר כי הסכמנו על הארכת החוזה של פרנק מקפרלנד כמנהל הספורט".

 

הקבוצה מתכננת להשיק שתי יוזמות הקיץ להרחבת המעורבות של האוהדים. הראשונה היא הקמת מועצת יועצים (Advisory Council) שתורכב מחברי מוסדות ההשכלה הגבוהה של נוטינגהם, והשנייה היא מועצת הנוער של נוטינגהם פורסט, שנציגיה ייצגו את הדעות והשאיפות של צעירי נוטינגהם לדירקטוריון נוטינגהאם פורסט.

 

נוטינגהם פורסט הוא אחד המועדונים הידועים ביותר באנגליה. הם חוו את התקופה המוצלחת ביותר שלהם תחת ההנהלה של בריאן קלו בין השנים 1975—1993, וזכו באליפות ב-1978 ובשני גביעי אירופה בשנתיים לאחר מכן.

 

פורסט הצטרפו לליגת הכדורגל ב-1892, ולרוב הקבוצה משחקת בשתי הליגות הבכירות, אם כי בילו חמש עונות בליגה השלישית. הם הורדו מהפרמיירליג ב-1999, והתקשו תחת בעלים שונים לשוב.

 

בינתיים בבלגיה, הבעלים של לסטר סיטי ויצ'אי סריבאדהראנפראבה (Vichai Srivaddhanaprabha),רכש את הקבוצה הבלגית מהליגה המשנית אוד הברלי ליובן, הממוקמת מזרחית מבריסל.

 

ויצ'אי רכש את לסטר ב-2010, והרכישה הנוכחית מתבצעת על ידי החברה שלו קינג פאואר, וככל הנראה היא נפרדת מהבעלות על המועדון האנגלי, שבזכותו הופנתה תשומת הלב העולמית לויצ'אי ולמשפחתו בשנה שעברה הודות לזכייה בפרמיירליג.

 

העונה הצליחה אוד הברלי ליובן להימנע מירידה לליגה השלישית. הקבוצה, המשחקת באצטדיון דן דיף שלו תפוסה של 10 אלף מושבים, הייתה בבעלות שורה של אנשים מקהילת העסקים המקומית, שעזרו לו להעלות לליגה הבכירה ב-2015.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x