$
ספורט ופוליטיקה

רד בול זלצבורג או RB לייפציג - על מי יאסרו להשתתף בליגת האלופות?

החוקים של אופ"א אוסרים על מועדונים עם קשרים למועדונים אירופיים אחרים להשתתף בתחרויות האירופיות באותה העונה.

שירות כלכליסט 14:3115.05.17
רד בול זלצבורג הבטיחה את זכייתה באליפות אוסטרית רביעית ברציפות. פירוש הדבר שאופ"א תצטרך לקבל החלטה ביוני האם לייפציג יכולה להשתתף בליגת האלופות.

 

 

 

 

באופ"א חזרו על עמדתם השבוע: "כל הקריטריונים, כולל נושאי בעלות, יובהרו לגבי כל מועדון על ידי אופ"א רק לאחר שנקבל את טפסי ההשתתפות בטורנירים והמסמכים הרלוונטיים מהתאחדויות הכדורגל הלאומיות ומהמועדונים, זאת בסיום העונה בכל ליגה (ביוני)". באופ"א חזרו על עמדתם השבוע: "כל הקריטריונים, כולל נושאי בעלות, יובהרו לגבי כל מועדון על ידי אופ"א רק לאחר שנקבל את טפסי ההשתתפות בטורנירים והמסמכים הרלוונטיים מהתאחדויות הכדורגל הלאומיות ומהמועדונים, זאת בסיום העונה בכל ליגה (ביוני)". צילום: אי פי איי

 

החוקים של אופ"א אוסרים על מועדונים עם קשרים למועדונים אירופיים אחרים להשתתף בתחרויות האירופיות באותה העונה.

 

אם אופ"א תפסוק כי רק קבוצה אחת יכולה להשתתף, המקום יינתן לזלצבורג מכיוון שהיא סיימה במיקום גבוה יותר בליגה המקומית שלה.

 

במקרה הטוב ביותר לייפציג יכולה לסיים במקום השני בעונה הראשונה שלה בבונדסליגה. הם הבטיחו את מקומם בין ארבעת המקומות הראשונים כבר באפריל.

 

לייפציג היא גם בבעלות רד בול, אך חוקי הכדורגל הגרמניים אוסרים על מועדון להיקרא על שם הספונסר שלו.

 

בלייפציג, שהפסידה ביום שבת 5-4 לבאיירן, אמרו בעבר כי הם בטוחים שיורשו להשתתף בטורנירים האירופיים, שכן הקבוצות הבטיחו ניתוק מספיק ביניהן.

 

זלצבורג, שהפסידה בשלב המוקדמות של ליגת האלופות בכל אחת מחמש העונות האחרונות, הבטיחה את האליפות האוסטרית ביום שבת בניצחון 1-0 על ראפיד וינה.

 

באופ"א חזרו על עמדתם השבוע: "כל הקריטריונים, כולל נושאי בעלות, יובהרו לגבי כל מועדון על ידי אופ"א רק לאחר שנקבל את טפסי ההשתתפות בטורנירים והמסמכים הרלוונטיים מהתאחדויות הכדורגל הלאומיות ומהמועדונים, זאת בסיום העונה בכל ליגה (ביוני)".

 

סעיף 5 בתקנון של אופ"א, הנקרא "מהימנות התחרות", קובע כי יש לעמוד בקריטריונים הבאים:

 

מועדון המשתתף בתחרויות של אופ"א אינו יכול להחזיק באופן ישיר או עקיף באג"ח או מניות של קבוצה אחרת המשתתפת בתחרויות, להיות חבר בקבוצה אחרת, להיות מעורב בניהול ובצוות הטכני של קבוצה אחרת ולהיות בעל שליטה בהנהלה או בצוות הספורטיבי.

 

אסור לאדם להיות מעורב בצורה ישירה או עקיפה בניהול ובצוות הספורטיבי של יותר מקבוצה אחת המשתתפת בתחרויות של אופ"א.

 

לאף אדם או ישות משפטית אסור שתהיה שליטה או השפעה על יותר מקבוצה אחת המשתתפת בתחרויות של אופ"א. ההשפעה מוגדרת כ: אחזקת רוב של זכויות ההצבעה, בעלי זכות למנות או לפטר את רוב חברי ההנהלה, בעל מניות או בעל אחזקת שליטה בזכויות ההצבעה בנוגע להסכם עם בעלי מניות אחרים או בעל השפעה בכל דרך על קבלת ההחלטות בקבוצה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x