$
חסויות וזכויות שידור

ברצלונה מגבירה את המאמצים לחדור לשוק האמריקאי

הקבוצה מקטלוניה חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם אוניברסיטת ג'ורג'טאון בוושינגטון והודיעה שהיא מתכוונת להכניס קבוצה לליגת כדורגל הנשים בארה"ב

שירות כלכליסט 19:1014.05.17
קבוצת הכדורגל הספרדית ברצלונה הודיעה כי היא מתכוונת להכניס קבוצה לליגת כדורגל הנשים בארה"ב (NWSL).

 

 

 

מברצלונה נמסר שמועצת המנהלים של המועדון אישרה תוכנית פיתוח להשקת קבוצת כדורגל נשים בארה"ב. בברצלונה מקווים להתחיל להתחרות בליגה עד עונת 2018, ובכך להפוך לקבוצה האירופית הראשונה שמצטרפת לליגה, המורכבת כיום מ-10 קבוצות מרחבי המדינה.

 

ברצלונה פמיני (Barcelona Femení) היא קבוצת הנשים של המועדון, שמשחקת בליגה פרימרה (Primera Division) הבכירה בספרד. הקבוצה מדורגת ראשונה בטבלה לאחר 28 משחקים העונה.

 

בברצלונה מקווים להתחיל להתחרות בליגה עד עונת 2018, ובכך להפוך לקבוצה האירופית הראשונה שמצטרפת לליגה, המורכבת כיום מ-10 קבוצות מרחבי המדינה בברצלונה מקווים להתחיל להתחרות בליגה עד עונת 2018, ובכך להפוך לקבוצה האירופית הראשונה שמצטרפת לליגה, המורכבת כיום מ-10 קבוצות מרחבי המדינה צילום: איי פי

 

במקביל, בברצלונה אישרו כי חתמו על הסכם שיתוף פעולה עם אוניברסיטת ג'ורג'טאון בוושינגטון, כחלק מהמאמצים להרחיב את המותג בארה"ב. הקבוצה מתכננת לנצל את הביקור המתוכנן שלה בוושינגטון ביולי, שם היא עתידה לשחק בגביע האלופות הבינלאומי (International Champions Cup) נגד מנצ'סטר יונייטד, כדי לצאת בסבב הרצאות בנושאים כמו חדשנות בספורט, ניתוחי מידע בספורט וכדורגל נשים. סבב ההרצאות מייצג את החלק הראשון של ההסכם עם ג'ורג'טאון.

 

הצהרה שפרסמה הקבוצה הקטלנית מסבירה שברצונה "לקחת חלק בפיתוח של תוכניות הדדיות בנוגע לכדורגל ולמנהיגות, חינוך מקצועי ומחקר בתחומי ניהול הספורט ואחרים", ביחד עם ג'ורג'טאון: "בגאווה גדולה אנחנו מכריזים על כך שברצלונה ואוניברסיטת ג'ורג'טאון היוקרתית הגיעו להסכם שיתוף פעולה במטרה לעבוד ביחד במסגרת מרכז החדשנות של ברצלונה", מסר מנהל הקבוצה ג'ורדי מונס. "הסכם זה יאפשר לברצלונה במהלך סיור ההרכב הפותח בקיץ בארה"ב, להיות נוכחים באוניברסיטה ולקיים דיון שולחן עגול על פרויקט החדשנות שלנו".

 

פרויקט מרכז החדשנות של ברצלונה שואף להפוך למרכז הספורט המוביל בעולם לידע וחדשנות בתעשייה וליצור ערך למועדון ולחברה בכללותה. הפרויקט הזה מאפשר לקבוצה לחדש, למשוך, לנהל, לחלוק מידע - פנימי וחיצוני - באמצעות שיתופי פעולה עם אוניברסיטאות, מותגים נחשבים, מרכזי מחקר, חברות סטארט-אפ ויזמים ברחבי העולם.

 

הקשרים של ברצלונה עם ארה"ב צמחו במהירות מאז הפתיחה בספטמבר של המשרדים שלה בניו יורק. בשבוע שעבר נודע עוד, למשל, שברצלונה מתכוונת להשיק בספטמבר בית ספר חדש לכדורגל בסן דייגו, האקדמיה השישית במספר בארה"ב, יותר מכל מדינה אחרת בעולם. בהצהרה שפורסמה באותו הזמן, הסבירו בברצלונה כי הם רוצים שארה"ב תספק להם "מרכז מסחרי ליצירת הכנסות חדשות ויישום תכנית אסטרטגית עבור התקופה של 2016-2021, כשאחת המטרות העיקריות היא השגת הכנסות של מיליארד יורו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x