רכישות

פיפ"א תחקור: סוכן העל מינו ראיולה הרוויח 41 מיליון ליש"ט מהעברתו של פוגבה למנצ'סטר יונייטד

דיווחים: סוכנו של פוגבה, מינו ראיולה הועסק בו זמנית ובצורה לא חוקית על ידי יובנטוס, מנצ'סטר ופוגבה, אך לא חשף זאת בפני יובנטוס. בעקבות זאת, הוא עלול להיות מורחק מפעילות כדורגל. בפיפ"א טוענים שהבדיקה היא ראשונית ודרשו הבהרות לגבי המספרים שדווחו לה

שירות כלכליסט 12:1110.05.17
סוכנות הידיעות הצרפתית AFP טוענת כי בפיפ"א מתכוונים לחקור את המעבר של פול פוגבה מיובנטוס למנצ'סטר יונייטד. פוגבה חתם ביונייטד בקיץ 2016, ועבר מהאלופה האיטלקית תמורת סכום שיא של 89 מיליון ליש"ט. הדיווח מתבסס על מקורות בפיפ"א.

 

 

 

 

מינו ראיולה. עסקים גדולים עם מנצ'סטר יונייטד מינו ראיולה. עסקים גדולים עם מנצ'סטר יונייטד צילום: רויטרס

 

סוכנו של פוגבה, מינו ראיולה (Mino Raiola) הועסק בו זמנית ובצורה לא חוקית על ידי יובנטוס, מנצ'סטר ופוגבה, אך לא חשף זאת בפני יובנטוס. בעקבות זאת, הוא עלול להיות מורחק מפעילות כדורגל. בפיפ"א טוענים שהבדיקה היא ראשונית ודרשו הבהרות לגבי המספרים שדווחו לה.

 

הפרסום ב-AFP הגיע מספר שעות לאחר שבדיילי מייל חשפו את הסכומים ששילמה יונייטד עבור פוגבה וזלאטן איברהימוביץ'.

 

יונייטד, צפויה לסיים את העונה מחוץ לארבע המקומות הראשונים בפרמיירליג, זאת על אף שהקבוצה החתימה בקיץ שעבר שניים מהשמות הגדולים ביותר בכדורגל עבור סכומים מעוררי השתאות. מאחורי החוזים הללו עמד סוכן השחקנים ראיולה.

 

איברהימוביץ' הוא השחקן המרוויח ביותר בקבוצה עם שכר של 367,640 ליש"ט בשבוע, שמסתכם במעט יותר מ-19 מיליון ליש"ט בשנה. הוא זכאי גם לבונוס של 2.86 מיליון ליש"ט בזכות השערים שהבקיע. פוגבה מרוויח שכר בסיס של 8.61 מיליון ליש"ט, המקביל ל-165,588 ליש"ט בשבוע, ויקבל החל מהשנה הבאה גם בונוס נאמנות שנתי של 3.4 מיליון ליש"ט.

 

הסכומים הגבוהים נחשפו לראשונה בספר שפורסם השבוע בגרמניה, "הדלפות הכדורגל: העסק המלוכלך של הכדורגל" (Football Leaks: The Dirty Business of Footbal), שהוא פרי עבודתם של עיתונאי דר שפיגל רפאל בושמאן ומיכאל וולזינגר. מהפרטים עולה עוד כי ראיולה ירוויח מעל 41 מיליון ליש"ט בזכות ההעברה של פוגבה ליונייטד עבור הסכום שובר השיאים של 89 מיליון ליש"ט.

 

עם זאת, הפציעה בברך ממנה סובל איברהימוביץ' מאז המשחק בחודש שעבר נגד אנדרלכט בליגה האירופית, עלולה לעלות לו בחוזה מובטח לשנה שנייה באולד טראפורד. לפי הדיווחים, האופציה להארכת החוזה הייתה מתממשת רק אם איברהימוביץ' היה פותח 31 פעם במשחקי הליגה – הוא פתח 27 פעמים בלבד – ואם יונייטד הייתה מסיימת בין 3 המקומות הראשונים בטבלה.

 

השחקן השבדי עבר בשבוע שעבר ניתוח בברך, וקרוב לוודאי שיושבת עד 2018. ביונייטד פתוחים לרעיון שהחלוץ יעבור את השיקום שלו עם הקבוצה, אך עוד לא ידוע אם ישחק שוב במדי יונייטד.

 

החתמת איברהימוביץ' מהעברה חופשית (free transfer) מפריז סן ז'רמן אפשרה ליונייטד להציע לו תנאים נדיבים כל כך. מנגד, פוגבה הועבר בסכום שיא כששב לאולד טראפורד, והחוזה שלו בנוי בצורה שונה.

 

השכר השבועי של הצרפתי עומד על 165 אלף ליש"ט, ועשוי להיראות צנוע יחסית לשחקנים בכירים אחרים, אך החוזה המתפרש על פני 41 עמודים כולל תמריצים משמעותיים, בייחוד אם יונייטד תעפיל לליגת האלופות.

 

הקבוצה של ז'וז'ה מוריניו תשחק ביום חמישי נגד סלטה ויגו בחצי גמר הליגה האירופית, ולפוגבה יש סיבות טובות לרצות לזכות בגביע. שכר הבסיס שלו יעלה ב-1.875 מיליון ליש"ט בשנה והזכויות המסחריות שלו יעלו מ-2.87 מיליון ליש"ט ל-3.125 מיליון ליש"ט. החל מהעונה הבאה הוא יהיה זכאי כאמור גם לבונוס נאמנות של קרוב ל-3.5 מיליון ליש"ט, ולשורה נוספה של תמריצים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x