ספורט ופוליטיקה

הרוסים פרצו למחשבים של התאחדות האתלטיקה הבינלאומית

התאחדות האתלטיקה הבינלאומית (IAAF) נפלה קרבן לקבוצת ההאקרים הרוסית פנסי ברס, ונחשף מידע על בקשות הספורטאים לקבל אישור יוצא דופן לשימוש בתרופות (TUE)

שירות כלכליסט 13:5405.04.17

התאחדות האתלטיקה הבינלאומית (IAAF) נפלה קרבן לקבוצת ההאקרים הרוסית פנסי ברס, ונחשף מידע על בקשות הספורטאים לקבל אישור יוצא דופן לשימוש בתרופות (TUE). כזכור, ה-IAAF השעתה את הספורטאים הרוסים ב-2016 בגלל סימום שיטתי של ממשלת רוסיה.

 

 

 

בשנה שעברה הדליף ארגון ההאקרים תיקים רפואיים שנגנבו ממחשבי הסוכנות העולמית למלחמה בסמים בספורט (WADA), שכללו מידע על ספורטאים שהשתמשו באישור בחומרים אסורים. בשנה שעברה הדליף ארגון ההאקרים תיקים רפואיים שנגנבו ממחשבי הסוכנות העולמית למלחמה בסמים בספורט (WADA), שכללו מידע על ספורטאים שהשתמשו באישור בחומרים אסורים. צילום: שאטרסטוק

 

על פי הצהרה שפרסמה ההתאחדות, הפריצה למחשבים חשפה מידע על הבקשות שאוחסן בשרתים שלה. בהתאחדות הוסיפו כי הבחינו ב"כניסה לא מאושרת מרחוק" לרשת המחשבים ב-21 בפברואר.

 

עם זאת, הם הודו כי אינם בטוחים אילו נתונים נגנבו מהרשת.

 

TUE הם אישורים רשמיים שמאפשרים לספורטאים להשתמש בתרופות וחומרים אסורים לצרכי טיפול בבעיות רפואיות לגיטימיות. "בראש מעיינינו עומדים הספורטאים שסיפקו לנו את המידע, מתוך אמונה שהוא שמור וסודי", אמר נשיא ה-IAAF סבסטיאן קו. "אנחנו מתנצלים מעומק הלב בפניהם, וממשיכים להתחייב לעשות כל שבכוחנו כדי לתקן את המצב ולעבוד עם הארגונים הטובים בעולם כדי ליצור אווירה בטוחה ככל האפשר".

 

בשנה שעברה הדליף ארגון ההאקרים תיקים רפואיים שנגנבו ממחשבי הסוכנות העולמית למלחמה בסמים בספורט (WADA), שכללו מידע על ספורטאים שהשתמשו באישור בחומרים אסורים.

 

רוכבי האופניים הבריטים בראדלי וויגינס וכריס פרום, וכן כוכבת הטניס סרינה וויליאמס ואלופת ההתעמלות סימון ביילס, שזכתה בארבע מדליות זהב באולימפיאדת ריו ב-2016, היו בין הספורטאים שהפרטים שלהם נחשפו לציבור, אף שהם אינם נחשדים בצריכה לא חוקית של סמים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x