$
אירועי ספורט

נשיאה קונפדרציית הכדורגל של אפריקה בעד מונדיאל 2026 במרוקו

אחמד אחמד, הנשיא החדש של ה-CAF, ביקר השבוע במרוקו והביע תמיכה בהצעתה להחזיר את המונדיאל לאפריקה, לראשונה מאז התקיים בדרום אפריקה ב-2010

שירות כלכליסט 15:0604.04.17

אחמד אחמד, הנשיא החדש של קונפדרציית הכדורגל של אפריקה (CAF), העניק את התמיכה שלו להצעה של מרוקו לארח את מונדיאל 2026, והכריז כי המדינה היא "מעוז" של המשחק העולמי.

 

 

 

 

מוקדם יותר החודש, דיווח העיתון הספרדי AS שהמלך מוחמד ממרוקו ביקש ממלך ספרד פליפה לשקול הגשת בקשה משותפת בין מרוקו, ספרד ופורטוגל, בטענה שהפרויקט זוכה לתמיכת נשיא פיפ"א ג'יאני אינפנטינו. מוקדם יותר החודש, דיווח העיתון הספרדי AS שהמלך מוחמד ממרוקו ביקש ממלך ספרד פליפה לשקול הגשת בקשה משותפת בין מרוקו, ספרד ופורטוגל, בטענה שהפרויקט זוכה לתמיכת נשיא פיפ"א ג'יאני אינפנטינו. צילום: רויטרס

 

אחמד אמר את הדברים במהלך ביקור בשבוע שעבר למרוקו. הבכיר ממדגסקר שמסתפק רק בשם אחד, נבחר החודש לתפקיד הנשיא החדש של הקונפדרציה, והביא בכך לסיומה את הכהונה המתמשכת של איסה האיאטו.

 

האיאטו (70) כיהן כנשיא מאז 1988, אך השיג 20 קולות בלבד לעומת 34 קולות בעד אחמד בבחירות שהתקיימו באדיס אבבה, אתיופיה. אחמד זכה לתמיכה נרחבת מצד התאחדות הכדורגל של מרוקו (FRMF) והעניק את תמיכתו להצעה של המדינה להחזיר את המונדיאל לאפריקה, לראשונה מאז התקיים בדרום אפריקה ב-2010.

 

מוקדם יותר החודש, דיווח העיתון הספרדי AS שהמלך מוחמד ממרוקו ביקש ממלך ספרד פליפה לשקול הגשת בקשה משותפת בין מרוקו, ספרד ופורטוגל, בטענה שהפרויקט זוכה לתמיכת נשיא פיפ"א ג'יאני אינפנטינו.

 

ספרד ופורטוגל הגישו הצעה שכשלה לאירוח מונדיאל 2022, בעוד שמרוקו ניסתה לזכות באירוח הטורנירים ב-1994,1998,2006 ו-2010. עם זאת, בראיון שהעניק לאתר האינטרנט המרוקאי Le360, אחמד אמר כי מרוקו יכולה להגיש הצעה לבדה עבור 2026. "מרוקו היא מעוז של הכדורגל האפריקאי והעולמי", אמר. "המדינה הזו חיה ונושמת כדורגל. היא גם מצוידת בתשתיות טובות ולכן תוכל לארגן את המונדיאל ב-20206 לבדה. כנשיא CAF, אני אתמוך בפרויקט הזה בהתלהבות רבה".

 

פיפ"א מנסה לגבש את מבנה ההצבעה עבור מונדיאל 2026, ואינפנטינו כבר הכריז כי הארגון יעודד הצעות משותפות עבור הטורניר שמתרחב ויכלול 48 נבחרות במקום 32. באופן מסורתי פיפ"א העדיפה להימנע ממודל אירוח משותף לאירוע הדגל שלה, והמונדיאל ב-2002 שהתחלק בין דרום קוריאה ויפן הוא היחיד שאימץ מודל כזה.

 

עם זאת, הרחבת המונדיאל, שיימשך 32 ימים, קרוב לוודאי שייצור בעיות לוגיסטיות למדינה אחת, ואינפנטינו אמר כי פיפ"א ישקלו הצעות של "שתיים, שלוש, ארבע מדינות, שיכולות לארח ביחד כשלכל אחת 3, 4 או 5 אצטדיונים".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x