$
ספורט עולמי

קומישינר ה-NBA מקדם מינוי מאמנת ראשית ראשונה בליגה

אדם סילבר מאמין "בהחלט" שיום יבוא ותהיה מאמנת ראשית בליגה, ומעוניין להבטיח שזה יקרה "במוקדם ולא במאוחר". עם זאת, מגיש הרדיו מייק פרנצ'סקה ואחרים טוענים כי זה "בלתי אפשרי"

שירות כלכליסט 15:4829.03.17
מעבר לכך שקומישינר ה-NBA אדם סילבר מאמין "בהחלט" שיום יבוא ותהיה מאמנת ראשית בליגה, הוא מעוניין להבטיח שזה יקרה "במוקדם ולא במאוחר". עם זאת, מגיש הרדיו מייק פרנצ'סקה ואחרים טוענים כי זה "בלתי אפשרי".

 

 

כחלק מהשותפות של הליגה עם ארגון LeanIn.org לקידום שוויון מגדרי, סילבר התראיין לאתר ESPN ושוחח על עתיד הנשים בליגה. מלבד הצעדים שנוקטים להגדלת מספר הנשים בהכשרה לתפקידי אימון וניהול, הקומישינר לא חסך מילים כשנשאל על הסיכוי של מאמנת ראשית. "בהחלט תהיה מאמנת", הדגיש. "ואני חושב שזה תלוי בי להבטיח שזה יקרה במוקדם ולא במאוחר".

 

יש אמנם הטוענים שסילבר לא יכול להבטיח דבר כזה, ושמאמנים צריך לבחור לפי האיכות ולא המגדר, אך ההיסטוריה של הספורט מוכיחה כי זה לא פשוט עד כדי כך, והאווירה ב-NBA היא כזו שמעניקה לקורט רמביס שלוש הזדמנויות, כשאחרות לא מקבלות אפילו אחת. סילבר מנסה לומר כי הוא מעוניין שהאווירה בליגה תהיה כזו שאפשרות כזו יכולה להתגשם בה. 

 

"זה פשוט קשור לכך שעלינו לוודא שיש יותר נשים בקנה, זה אחד הנושאים המהותיים ביותר", אמר הקומישינר. "בימים עברו, כמעט כל המאמנים שלנו היו שחקנים לשעבר, וזה כמובן כבר לא המקרה. זה היה מכשול נוסף שצריך לטפס מעליו".

גרג פופוביץ' ובקי האמון גרג פופוביץ' ובקי האמון צילום: איי פי

 

כיום יותר ממחצית המאמנים הראשיים בליגה לא שיחקו לפני כן ב-NBA, וצוותי האימון של הקבוצות מלאים באנשים מוכשרים בלי שום ניסיון משחק ב-NBA. שניים מהם הן עוזרות המאמנים בקי האמון וננסי ליברמן.

 

האמון היא כוכבת לשעבר בליגת הנשים (WNBA), שהפכה לעוזרת מאמן הראשונה בשכר בליגה לאחר שהצטרפה לצוות של גרג פופוביץ' בסן אנטוניו ספרס ב-2014. שנה לאחר מכן היא הובילה את הקבוצה לזכייה באליפות הקיץ. לאחרונה היא דחתה הצעה מאוניברסיטת פלורידה לשמש כמאמנת הראשית של קבוצת הנשים. הדחייה נבעה בין השאר "כי היא נחושה להישאר במסלול להפוך למאמנת הראשונה ב-NBA".

 

ליברמן היא גם שחקנית ומאמנת לשעבר ב-WNBA. היא הצטרפה לצוות האימון של סקרמנטו קינגס לאחר תקופה מוצלחת כמאמנת הראשית של טקסס לג'נדס מ- D-League.

 

שתי נשים נוספות שבקנה להתמנות למאמנות הן נטלי נאקסה, עוזרת מתאם הווידיאו בלוס אנג'לס קליפרס, שבדומה להאמון מקווה לשבור את תקרת הזכוכית בליגה, וניקי גרוס, ששימשה כעוזרת מאמנת ב-D-League את קבוצת איווה אנרג'י ביולי 2015. כיום היא עוזרת מאמן בקבוצה מ- D-League של טורונטו רפטורס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x