$
ספורט עולמי

למה מקנאים בפול פוגבה?

כמו במקרה של שחקני עבר ב-NBA והביקורות שלהם כלפי הדור החדש, גם השחקנים לשעבר בכדורגל לפעמיים פשוט מקנאים ברמת השכר ורמת הסלבריטאיות של שחקנים היום

אוריאל דסקל 13:0816.03.17

פול פוגבה חגג 24 השבוע. החגיגות נעשו על רקע ביקורות נוקבות שמופנות כלפיו בעקבות שלושה משחקים גרועים ברצף - נגד בורנמות', נגד רוסטוב ונגד צ'לסי. המספרים מהליגה של פוגבה לא מרשימים יותר מדי , בטח לא המספרים שמצפים מהשחקן היקר בכל הזמנים. 25 משחקים. 4 שערים, 3 בישולים. הוא לא כבש נגד  אף אחת מ-6 הקבוצות הגדולות.

 

 

על פניו, הביקורות מוצדקות. אבל מאמנו של פוגבה, ז'וזה מוריניו, אמר משהו נכון. "אני מרגיש שהעולם מאבד את ערכיו ואני מרגיש רמות גבוהות של קנאה שמפחידות אותי", אמר המנג'ר של יונייטד. "זו לא אשמתו של פול שהוא מקבל פי 10 יותר מאשר שחקני עבר קיבלו בזמנם". כמובן שמוריניו לא הפסיק בדעה הלגיטימית הזו והתחיל לדבר על פרשנים שאין להם כסף לשרוד, אבל הנקודה הראשונה של מוריניו הגיונית.

 

כמו במקרה של שחקני עבר ב-NBA והביקורות שלהם כלפי הדור החדש, גם השחקנים לשעבר בכדורגל לפעמים פשוט מקנאים ברמת השכר ורמת הסלבריטאיות של שחקנים היום. בדרך כלל הם גם לא מסתכלים על שחקנים בפרספקטיבה היסטורית. פרנק למפארד, למשל, מתח ביקורת רבה על פוגבה וציין שהוא לא מצדיק את מחירו. גם פרשנים אחרים, שהיו כדורגלנים בכירים, מותחים ביקורת חריפה על הקשר הצרפתי הצעיר.  

ז'וזה מוריניו ופול פוגבה. "זו לא אשמתו של פול שהוא מקבל פי 10 יותר מאשר שחקני עבר קיבלו בזמנם" ז'וזה מוריניו ופול פוגבה. "זו לא אשמתו של פול שהוא מקבל פי 10 יותר מאשר שחקני עבר קיבלו בזמנם" צילום: רויטרס

 

אבל צריך לזכור שפוגבה רק בן 24. יש לו כבר 41 שערים בקריירה, 42 משחקים בנבחרת, 7 תארים. לשם השוואה, ללמפארד בן 24 היו 39 שערים, שני משחקים בנבחרת ו-0 תארים. למפארד עשה קריירה מדהימה ושבר שיאים בצ'לסי. וגם פוגבה עוד יכול לעשות את זה ביונייטד.

 

כמו כן, צריך למדוד את פוגבה לפני מדדים אחרים. יש לו הכי הרבה מסירות מוצלחות במנצ'סטר יונייטד (1,567), הוא עובר שחקנים בכדרור הכי טוב במנצ'סטר יונייטד (64) והוא מייצר הכי הרבה הזדמנויות הבקעה לחבריו בקבוצה (50). כמו כן, הוא הראשון בפרמיירליג העונה שהשלים 1,000 מסירות בחצי של היריבה ולאף שחקן בליגה אין יותר מסירות עומק מוצלחות מאשר פוגבה.

 

כמו במקרה של פפ גווארדיולה, קשה לרבים לשפוט את פוגבה בגלל הציפיות הרבות - לעיתים חסרות ההיגיון - ממנו כמו במקרה של פפ גווארדיולה, קשה לרבים לשפוט את פוגבה בגלל הציפיות הרבות - לעיתים חסרות ההיגיון - ממנו צילום: איי פי

וכל זה, כשעדיין לא מצאו לו את המקום שלו בסגל של מנצ'סטר יונייטד. פעם הוא קרוב לחלוץ, ממש בתפקיד 10, פעם הוא יותר עמוק בתפקיד 50/50. ביובנטוס פרח לצד ארתורו וידאל האנרגטי לידו בקישור ואנדראה פירלו מאחוריו. אנדר הררה ומייקל קאריק/מרוואן פליאני לא קשרים ברמה הזו. הנריק מחיטריאן וחואן מאטה, גם כן לא מצאו לגמרי את המקום שלהם בקישור העמוס אך חסר האיזון.

 

כמו במקרה של פפ גווארדיולה, קשה לרבים לשפוט את פוגבה בגלל הציפיות הרבות - לעיתים חסרות ההיגיון - ממנו. בנוסף, פרשנים רבים לא רואים את הדברים החיוביים של פוגבה בגלל החוזה הענק עם אדידס, האימוג'י המיוחד שהכינו לו בטוויטר (#pogba) והעובדה שהוא חלק ממכונת שיווק משומנת בשם מנצ'סטר יונייטד, שכל יום שני חותמת על חוזה חדש ומשתמשת לא מעט בשחקן הפרנצ'ייז שלה, פוגבה.

 

פול פוגבה, שמעסיק תזונאית צמודה, פיזיותרפיסט ומאמני כושר צמודים מגיל מוקדם, הוא מקצוען על מגיל צעיר. הוא למד מהטובים ביותר והוא עדיין לומד. יש עליו לחץ אדיר - פיננסי ומקצועי ובשנים האחרונות, בגלל אליפות העולם עד גיל 20 (2013), המונדיאל והיורו, הוא כמעט לא נח בפגרה אחרי 50+ משחקים כל עונה. בגיל 24 הוא מתמודד עם הכול בצורה שפויה לחלוטין. לא סתם מקנאים בו - הוא שחקן מצוין, עשיר ומוצלח. ובעתיד הוא רק יהיה יותר מצוין, יותר עשיר ויותר מוצלח.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x