$
אירועי ספורט

האמריקאים יוציאו יותר מ-10 מיליארד דולר בהימורים על טורניר כדורסל המכללות

40 מיליון אנשים ממלאים בסביבות 70 מיליון brackets – טפסים שבהם אפשר להמר על תוצאות כל המשחקים. הניסיון מלמד שמי שממלא טופס באפליקציה או באינטרנט הוא בעל סבירות גבוהה יותר לצפות במשחקים

שירות כלכליסט 16:5014.03.17

ימים ספורים לפני שטורניר כדורסל המכללות של NCAA מגיע לשיאו, ארגון ההימורים האמריקאי (AGA) מעריך שאמריקאים יוציאו 10.4 מיליארד דולר על הימורים משחקי מרץ מדנס. מדובר על עלייה של 13% לעומת ההערכה של השנה שעברה של הימורים בגובה 9.2 מיליארד דולר.

 

 

 

מתוך 10.4 מיליארד דולר של הימורים על הטורניר, רק 295 מיליון דולר, שהם 3%, יועברו בצורה חוקית דרך סוכנויות ההימורים של נבאדה.

 

שאר 10.1 מיליארד דולר יהיו בצורת הימורים לא חוקיים באתרי אינטרנט או סוכנויות הימורים מחוץ למדינה. האמריקאים מוציאים בכל שנה 150 מיליארד דולר לפחות בהימורים לא חוקיים, זאת בשל האיסור מ-1992 על הימורים על ספורט מלבד בנבאדה.

 

אוהדים בטורניר המכללות אוהדים בטורניר המכללות צילום: אי אף פי
"האיסור הפדרלי על הימורים על ספורט הוא כשלון מוחץ, שמונע ממדינות הכנסות חיוניות ממסים ולא מאפשר למיליוני אוהדים להמר בצורה חוקית על משחקים", אמר ג'ף פרימן, נשיא ומנכ"ל AGA. "הגיע הזמן שוושינגטון תפסיק להפריע ותאפשר למדינות לקטוף את הפירות של שוק הימורים מפוקח בספורט".

 

25 שנים אחרי אישור החוק להגנה על ספורט מקצועי וחובבני (PASPA), גוברים הקולות להקמת שוק הימורים מפוקח על ספורט. הרגולציות בארה"ב יכולות להבטיח שההימורים מבוצעים בצורה שקופה ושניתוח הנתונים יוכל לזהות התנהגות נפשעת. במקרה של ההימורים בגובה 10.1 מיליארד דולר על טורניר ה-NCAA השנה, אין נתונים זמינים לביצוע מחקר.

 

אוהדים שרוצים להצטרף למאבק לביטול האיסור על הימורים בספורט, יכולים להצטרף ליוזמה בכל שנה לפני הטורניר:

 

40 מיליון אנשים ממלאים בסביבות 70 מיליון brackets – טפסים שבהם אפשר להמר על תוצאות כל המשחקים. bracket זה הימור על תוצאות כל המשחקים והימור על תסריטים אפשריים של טורניר הגמר.

 

אדם ממוצע משלים כמעט שני טפסים.

 

הימור ממוצע לטופס מסתכם ב-29 דולר.

 

מחצית מכל הצופים במרץ' מדנס מילאו טופס לפחות פעם אחת במרוצת חייהם.

 

המחקרים מצביעים על כך שמי שממלא טופס באפליקציה או באינטרנט הוא בעל סבירות גבוהה יותר לצפות במשחקים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x