$
ספורט עולמי

לינקולן החובבנית הרוויחה 2.5 מיליון ליש"ט ממסעה בגביע האנגלי

על אף הפסד בתוצאה 5-0 ועל אף העובדה שכל שחקני ההרכב היו גמורים, הם התעקשו לנקות את חדר ההלבשה

שירות כלכליסט 19:3713.03.17

מהרגע שהתחילו את המסע המופלא שלהם בגביע האנגלי ועד לסיומו באצטדיון אמירייטס, שחקני לינקולן הוכיחו שהם משהו מיוחד.

 

 

 

 

לינקולן סיטי. השחקנים ביקשו מארסנל שואב אבק – הם קיבלו מטאטא – כדי שיוכלו לנקות את הבוץ שנדבק על הרצפה לינקולן סיטי. השחקנים ביקשו מארסנל שואב אבק – הם קיבלו מטאטא – כדי שיוכלו לנקות את הבוץ שנדבק על הרצפה צילום: איי אף פי

 

על אף הפסד ברבע הגמר נגד ארסנל בתוצאה 5-0 ועל אף העובדה שכל שחקני ההרכב היו גמורים, הם התעקשו לנקות את חדר ההלבשה.

 

השחקנים ביקשו מארסנל שואב אבק, אך קיבלו מטאטא כדי שיוכלו לנקות את הבוץ שנדבק ברצפה.

 

הם גם אספו את בקבוקי המים שלהם. "אנחנו תמיד מנקים את חדר ההלבשה, בכל מקום שאנחנו מגיעים אליו", אמר המאמן דני קאולי (38). "נכנענו בעונה שעברה בבריינטרי , חטפנו גול נוראי בדקה קריטית, ובסוף סיימנו בתיקו 1-1 אבל עדיין טאטאנו. נבחרת הרוגבי של ניו זילנד (All Blacks) מטאטאת. אם זה טוב מספיק בשבילם זה טוב מספיק בשבילנו. אנחנו תמיד מוודאים שאנחנו מנקים ומשאירים את חדר ההלבשה באותו מצב שבו קיבלנו אותו".

 

לינקולן תשחק בסיבוב הראשון של חצי גמר FA Trophy נגד יורק, ויש לה בכל זאת הזדמנות להגיע לשחק בוומבלי.

 

קאולי התייחס גם לכמה הקבוצה הייתה קרובה לשחק בוומבלי במסגרת הגביע. "היינו במרחק 90 דקות מלהגיע לוומבלי. זו בערך הפעם הרביעית ש-90 דקות מפרידות בינינו (לוומבלי) ואנחנו לא מצליחים. מועדון הכדורגל הנפלא הזה מעולם לא היה שם, וראיתם את האוהדים שלנו. המעטתי בערכם שבוע לפני כן כשאמרתי שהם מתאימים לפרמיירליג, אבל הם ברמה עולמית".

 

"עלינו לקבל השראה מהעוצמה של המשחק הזה, ולוודא שלמדנו מהמסע שלנו בגביע. אנחנו מודעים לכך שעד מהרה יעטפו דגים בעיתונים שכתבו עלינו. אבל אם לא לומדים משחקנים ברמה בינלאומית, אז יש בעיה, לא? אנשים טוענים שזו הייתה הסחת דעת, אבל היא האיצה את ההתקדמות שלנו כקבוצה".

 

לינקולן הציגו ביצועים טובים במחצית הראשונה לפני שנכנעו בזמן פציעות. "הגול שקיבלנו לפני סוף המחצית הרג אותנו קצת. אבל הם קבוצה ברמה עולמית", אמר החלוץ מאט רהיד (32), "הם הפגינו כלפינו כבוד, והעלו את השחקנים הטובים ביותר שלהם, אז אנחנו לא יכולים להתלונן". רהיד נהנה גם מהקרב שלו עם לורן קוסיילני, על אף שחטף מרפק בפרצוף. "זה היה יפהפה. נהניתי מכל רגע. זה היה קרב טוב. קיבלתי את החולצה של אלכס אוקסלייד-צ'מברליין. החבר'ה שלהם היו בסדר, חתמו עבורנו על דברים, וזה היה יפה מצידם. אנחנו רוצים מדליות מסביב לצוואר שלנו בסוף העונה כתזכורת למה שהשגנו. בתקווה, וומבלי ממתינה לנו, ונוכל לטאטא את זה מתחת לשטיח".

 

טורניר הגביע הזה שינה את הקבוצה לטובה, ודור חדש של אוהדים מתחיל לתמוך בקבוצה.

 

הרבה כסף נכנס ללינקולן בעקבות מסעה לרבע הגמר האנגלי - הקבוצה החובבנית הראשונה שמגיעה לשלב הזה מאז 1913. הקבוצה הכניסה בסך הכל 2.5 מיליון ליש"ט. הכסף, על פי אנשי המועדון, יושקע בתשתיות.

 

הסכום הזה משמעותי ביותר עבור המועדון החובבני, שהינו בעל תקציב נמוך ממיליון ליש"ט. כל שחקני הקבוצה הראשונה לא שווים כמו הבנטלי של אלכסיס סאנצ'ז, שחקן ארסנל, שעלתה 150 אלף ליש"ט.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x