$
ספורט עולמי

מנצ'סטר יונייטד תקדם פעילות למען קהילת הלהט"ב

קבוצת הכדורגל האנגלית תפעל יחד עם הרגון שתמוך בזכויות קהילת הלהט"ב 'סטונוול', כדי "להתמודד עם נושאים הקשורים לקהילת הלהט"בים בספורט ובחברה כולה"

שירות כלכליסט 17:0508.03.17
מנצ'סטר יונייטד הפכה לקבוצת הספורט הראשונה שחברה לארגון בעד זכויות הלהט"ב סטונוול, ביוזמה "פורצת דרך".

 

גארי נוויל ופול סקולס. נשיקה אייקונית גארי נוויל ופול סקולס. נשיקה אייקונית צילום: אי פי אי

 

קבוצת הכדורגל המצליחה ביותר בהיסטוריה של בריטניה הכריזה השבוע שתעבוד עם הארגון כדי "להתמודד עם נושאים הקשורים לקהילת הלהט"בים בספורט ובחברה כולה".

 

לאחר שלקחו חלק בקמפיין שרוכי הקשת (Rainbow Laces) של סטונוול בעונה שעברה, המועדון – שהשווי שלו עומד על 2.2 מיליארד ליש"ט, השלישי הגבוה בעולם – המשיך לבסס את קשריו עם ארגון הצדקה וקהילת הלהט"ב.

 

במסגרת השותפות, המגרש של יונייטד יארח את כנס שרוכי הקשת של סטונוול בחודש מאי, במהלכו יתאספו בכירים מעולם הספורט באולד טראפורד כדי ללמוד על פעילויות למען קהילת הלהט"ב.

 

זה רק מתאים שיונייטד היא הקבוצה הראשונה שמתחברת לסטונוול, בהתחשב בנשיקה האייקונית על המגרש בין גארי נוויל ופול שולס ב-2010.

 

"התמיכה של מנצ'סטר יונייטד פירושה שנוכל להגיע למיליוני אוהדי כדורגל כאן וברחבי העולם, לעודד אותם לעשות את חלקם ולגרום לכל האנשים להרגיש רצויים בספורט", מסרה רות האנט, מנכ"לית סטונוול. "זה חשוב שארגונים כמו מנצ'סטר יונייטד יראו שלא רק שהם מקבלים להט"בים, הם גם מובילים את השינוי. בשלב זה, רבים בקהילה רוצים לקחת חלק בספורט, בין אם כשחקנים או כאוהדים, אך ההתנהגות של קומץ עלולה לגרום להם להרגיש לא בטוחים, לא רצויים או כמי שצריכים להסתיר את זהותם האמיתית. נותרה לנו עוד הרבה עבודה לעשות כדי להבטיח שכל אנשי הלהט"ב ירגישו שהם יכולים להשתתף בספורט, ואנחנו מקווים שמועדונים נוספים ילכו בעקבות מנצ'סטר יונייטד ויצטרפו לקמפיין כדי להפוך את המשאלה הזו למציאות".

 

ריצ'רד ארנולד, מנהל יונייטד הוסיף: "אנחנו תמיד שואפים להיות המובילים בכל מה שאנחנו עושים". הוא ציין עוד כי הוא "שמח" להפוך את השותפות לרשמית.

"למועדון יש מחויבות מתמשכת לשוויון בכל התחומים, ועם 659 מיליון אוהדים בכל רחבי העולם, זו האחריות שלנו להפגין תמיכה בעד כל מי שאוהב כדורגל. ביססנו מערכת יחסי עבודה חיובית עם סטונוול, וזו דרך נהדרת עבורנו ללמוד אחד מהשני ולהתקדם ביחד בעודנו שואפים לשוויון עבור כל האוהדים שלנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x