$
ספורט עולמי

צ'לסי קיבלה אישור סופי לבנייה מחדש של סטמפורד ברידג' - בחצי מיליארד ליש"ט

מובילת הפרמיירליג הצליחה להתגבר על המכשול התכנוני האחרון ותוכל לפתח את האצטדיון, הודות לתמיכתו של ראש העיר לונדון, סאדיק חאן

שירות כלכליסט 18:4107.03.17
הבקשה של צ'לסי לבנות אצטדיון חדש בעלות 500 מיליון ליש"ט זכתה לאישור המיוחל. מובילת הפרמיירליג הצליחה להתגבר על המכשול התכנוני האחרון ותוכל לפתח את האצטדיון, הודות לתמיכתו של ראש העיר לונדון, סאדיק חאן.

 

 

 

בזמן הבנייה הקבוצה תצטרך לשחק במיקום אחר, קרוב לוודאי שבאצטדיון וומבלי. העבודות צפויות להימשך שלוש שנים בזמן הבנייה הקבוצה תצטרך לשחק במיקום אחר, קרוב לוודאי שבאצטדיון וומבלי. העבודות צפויות להימשך שלוש שנים הדמיה: טוויטר צ'לסי

 

הבעלים של הקבוצה, המיליארדר רומן אברמוביץ', יכול להתחיל כעת בהכנות לבניית האצטדיון החדש, שיגדיל את התפוסה מ-41.6 אלף צופים ל-60 אלף צופים. בזמן הבנייה הקבוצה תצטרך לשחק במיקום אחר, קרוב לוודאי שבאצטדיון וומבלי. העבודות צפויות להימשך שלוש שנים.

 

סטמפורד ברדיג' הוא בשלב זה אצטדיון הכדורגל ה-86 בגודלו באירופה, ויידרדר למקום הרביעי בדירוג האצטדיונים הגדולים של לונדון, לאחר שהמגרש החדש של טוטנהאם ייפתח לציבור.

 

הודות לאצטדיון החדש, צ'לסי תוכל להעלות באופן משמעותי את ההכנסות שלה מיום המשחק, בזכות המספר הרב יותר של כרטיסים שתוכל למכור וכן העלייה במספר מושבי יציע האח"מים ל-9,200.

 

האצטדיון החדש ייצור למועדון גם יותר הזדמנויות לחוזי ספונסרשיפ רווחיים וזכויות שם.

 

חאן אמר שהאצטדיון החדש, שעוצב על ידי האדריכלים הרצוג ודה מרון, שאחראיים גם לאצטדיון קן הציפור שנבנה עבור אולימפיאדת בייג'ינג, יהיה "היהלום בכתר הספורט של לונדון".

 

בעת שהעניק את האישור ראש העיר הוסיף כי הוא מרוצה מהאצטדיון החדש, שעתיד להיות מוכן עבור עונת 2020-21 ויזכה ל"עיצוב איכותי ומרהיב"

 

"לונדון היא אחת הערים הטובות לספורט, ואני שמח שבקרוב נוסיף את האצטדיון החדש של צ'לסי למגוון אצטדיוני הספורט המעולים שיש לנו בבירה", אמר חאן,"לאחר שבחנתי את הבקשה, אני מרוצה שהעיצוב האיכותי והמרהיב הזה יגדיל בצורה משמעותית את התפוסה באתר הקיים, ויבטיח שלאוהדים תהיה גישה קלה בתחבורה ציבורית. אני בטוח שהאצטדיון החדש הזה יהיה היהלום שבכתר וימשוך מבקרים ואוהדי כדורגל מכל רחבי העולם".

 

הבקשה אושרה בינואר פה אחד על ידי מועצת האמרסמית' ופולהאם, ועברה משם לאישור הסופי של ראש העיר. התוכניות של צ'לסי כוללות את הבנייה של גשר מעל לדיסטריקט ליין הסמוך, שיעזור לחבר את האצטדיון לתחנת הרכבת התחתית פולהאם ברודווי.

 

הבקשה כוללת גם השקעה של 12 מיליון ליש"ט עבור פעילות קהילתיות, כמו תעסוקה והכשרה, ותרומה של 3.75 מיליון ליש"ט עבור פרויקט דיור בר השגה במחוז.

 

חאן, שהוא אוהד של ליברפול, אישר עוד קודם לכן תכניות להקמת אצטדיון חדש עבור ווימלבדון, שיחזיר את הקבוצה לפלו ליין כמעט שלושה עשורים לאחר שעזבה ב-1991.

 

הוא גם הודיע על תמיכתו בכך שמילוול יישארו בלווישהם, על אף החשש שהאצטדיון ייפול לידי יזמי נדל"ן.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x