$
ספורט ישראלי

בגיל 29: שחר פאר הודיעה על פרישה מטניס

בעקבות פציעה ממושכת שהובילה להידרדרות בדירוג העולמי, הטניסאית הישראלית הגדולה בכל הזמנים החליטה לתלות את המחבט. פאר דורגה בשיאה במקום ה-11 בעולם וזכתה ב-11 תארי WTA: "איבדתי את התשוקה למשחק, אני מסתכלת אחורה בחיוך ענק"

ynet 22:2928.02.17
שחר פאר הודיעה: אני פורשת. בגיל 29, ולאחר שכמעט ולא שיחקה במשך שנתיים וחצי בגלל פציעה כרונית בכתף, הטניסאית הישראלית המצליחה בכל הזמנים הודיעה רשמית שהיא תולה את המחבט בתום 13 שנות קריירה. כבר בתחילת נובמבר פורסם ב"ידיעות אחרונות" ו-ynet ספורט כי פאר צפויה לפרוש בקרוב.

 

בשיאה דורגה פאר במקום ה-11 בעולם, דירוג שיא לטניסאי ישראלי אי פעם. בסבב המקצועני היא זכתה ב-11 תארים: שמונה ביחידות ועוד שלושה בזוגות. הישג השיא שלה היה בשנת 2007, אז העפילה פעמיים לשלב רבע הגמר בטורנירי גראנד סלאם - באליפות אוסטרליה הפתוחה ובאליפות ארה"ב הפתוחה. בנוסף, העפילה ב-2008 לגמר אליפות אוסטרליה בטורניר הזוגות, יחד עם ויקטוריה אזרנקה.

 

"אני רוצה לשתף אתכם באחת ההחלטות הקשות שהייתי צריכה לקחת בחיי", כתבה פאר בעמוד הפייסבוק שלה. "לאחר 23 שנות פעילות, שמתוכן 13 שנה הייתי שחקנית טניס מקצוענית בסבב העולמי, אני פורשת. הגעתי להחלטה זו בעקבות דלקת כרונית בכתף שנמשכת מעל שנתיים, ולא מאפשרת לי לחזור ולהתחרות ברמות הגבוהות להן אני רגילה".

 

"במקביל, איבדתי את התשוקה למשחק הטניס ולאורח החיים האינטנסיבי שחוויתי מגיל 6.5. אני מסתכלת לאחור עם חיוך ענק, מלאת אושר וסיפוק. אני גאה בהישגיי ובדרך בה ייצגתי בכבוד גדול את מדינת ישראל. אני רוצה להודות לכולכם על התמיכה האינסופית לה זכיתי בכל יום, בכל שעה ובכל מקום שהייתי ברחבי העולם. אני מבטיחה להמשיך לעדכן אתכם בכל התפתחות מעניינת שתהיה בפרק ב׳ בחיי".

 

שחר פאר שחר פאר צילום: אוראל כהן

אלופת ישראל כבר מגיל 14

 

כבר בגיל 14 זכתה פאר באליפות ישראל לבוגרות, ומיד לאחר מכן זכתה בתחרות האורנג' בול, הנחשבת לאליפות העולם הלא רשמית לגיל זה. בגיל 16 זכתה שחר באליפות אוסטרליה הפתוחה לנוער. היא צורפה לנבחרת הבוגרות של ישראל עוד לפני שהייתה בת 15 (שנת 2002).

 

פאר הובילה את נבחרת הנשים משך יותר מעשור. השיא היה עלייה לבית העליון בגביע הפדרציה. שחר זכתה 8 פעמים באליפות ישראל לבוגרות והשתתפה בשתי אולימפיאדות - בייג'ינג 2008 ולונדון 2012.

 

פאר זכתה במהלך הקריירה ב-5,148,711 דולר. מאזן הקריירה שלה מסתכם ב-412 ניצחונות ו-276 הפסדים. לאחרונה השתתפה במרתון תל אביב. היא החליטה כאמור לפרוש רשמית ממשחק טניס מקצועני לאחר שלא הצליחה להשתקם מהפציעה בכתף.

 

בשנת 2010 נבחרה פאר להוביל את מצעד החיים באושוויץ. סבתה ניצולת השואה, יוליאנה אקשטיין ז"ל, הצטרפה אליה אז יחד עם אמה עליזה. ב-2014 זכתה בכבוד להדליק משואה בטקס יום העצמאות ה-66 למדינת ישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x