$
אירועי ספורט

באפט לעובדיו: נחשו את התוצאות בטורניר המכללות וקבלו מיליון דולר לשנה לכל החיים

התחרות פתוחה לכל 360 אלף עובדי ברקשייר האת'וויי וחברות הבת, ביניהן ישקר הישראלית. כדי לזכות בפרס הנחשק חייבים לבחור נכון את המנצחת ב-48 משחקים רצופים

שירות כלכליסט 17:1227.02.17

טורניר כדורסל המכללות של ארה"ב כבר בפתח, והמדינה נכנסה לכוננות ההימורים המסורתית שלה לכבוד האירוע. לפני שנתיים עורר וורן באפט מהומה כשהציע מיליארד דולר לכל מי שינחש נכון את המנצחות בכל המשחקים המתקיימים ב"March Madness". הוא היה יכול לישון בשקט כי הסיכויים לנחש נכון את כל תוצאות המשחקים עמד 1 ל-4.3 מיליארד.

 

 

 

השנה באפט מכה שנית והפעם מציע מיליון דולר בשנה לכל החיים לעובד של חברת ההשקעות שלו, ברקשייר האת'וויי או של אחת מחברות הבת שלה, שיצליח לנחש נכון את התוצאות של כל המשחקים עד לשלב "סוויט 16", כלומר עד השלב השלישי שבו נשארות מ-64 הקבוצות שמתחילות את הטורניר 16 האחרונות.

 

באפט חשף את התחרות בראיון ל-CNBC וכינה אותה "תחרות ההימורים האולטימטיבית במשרד". בכל מקרה, כדי לזכות בפרס הנחשק חייבים לבחור נכון את המנצחת ב-48 משחקים רצופים. מכיוון שמדובר במשימה קשה במיוחד, החברה תחלק לעובד שמהמר נכון על המספר הרב ביותר של תוצאות משחקים, פרס של 100 אלף דולר. במקרה של תיקו, העובדים הזוכים יחלקו ביניהם את הסכום. ההשתתפות מותרת לכל העובדים, נכון ל-1 במרץ, והיא בחינם.

 

התחרות פתוחה לכל 361,270 העובדים של ברקשייר וחברות הבת, כך לפי הדו"ח השנתי של החברה ל-2015. חברות הבת כוללות את ברוקס, Fruit of the Loom, היינץ, גייקו וגם את ישקר הישראלית ועוד למעלה מ-50 חברות נוספות.

 

 

 צילום: אם סי טי

 

נשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה היה אוהד נלהב של ההימורים על כל משחקי הטורניר, ונהג לפרסם ב-ESPN פרשנות והסברים. עם זאת, מחליפו בתפקיד דונלד טראמפ הודיע כי אין בכוונתו לקחת חלק בניחושים. "הבענו בפני הבית הלבן את הרצון שלנו להמשיך את המסורת, אך הם סירבו בנימוס", נמסר מ-ESPN.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x