$
רכישות

קבוצת הכדורגל הסינית הגדולה מכוונת להרכב סיני בלבד ב-2020

גואנגג'ואו אברגרנדה, קבוצת הכדורגל הסינית המצליחה ביותר עם 6 אליפויות רצופות, מציבה יעד עבור הליגה כולה: הפחתת מספר השחקנים הזרים שהיא מחתימה

שירות כלכליסט 17:1915.02.17
גואנגג'ואו אברגרנדה, קבוצת הכדורגל הסינית המצליחה ביותר עם 6 אליפויות רצופות, שואפת להציב יעד עבור הליגה כולה: הפחתת מספר השחקנים הזרים שהיא מחתימה, זאת מתוך שאיפה להגיע להרכב כלל סיני עד 2020.

 

 

 

אברגרנדה מתחילה את העונה עם חמישה שחקנים זרים, ביניהם חלוץ קולומביה ג'קסון מרטינז, הקשר הברזילאי פאוליניו, החלוצים מברזיל ריקרדו גולארט ואלאן, והבלם קים יאנג גאון מדרום קוריאה אברגרנדה מתחילה את העונה עם חמישה שחקנים זרים, ביניהם חלוץ קולומביה ג'קסון מרטינז, הקשר הברזילאי פאוליניו, החלוצים מברזיל ריקרדו גולארט ואלאן, והבלם קים יאנג גאון מדרום קוריאה צילום: אי פי איי

 

מנהל הקבוצה, שו ג'יאין, טייקון נדל"ן מוביל בסין, הכריז על היעד בכנס לקראת העונה החדשה. הקבוצה שואפת לזכות בארבעה תארים העונה, כולל גביעים בליגת האלופות של אסיה והסופר ליג הסינית, זאת בנוסף לצעדים לעבר הרכב סיני עד 2020.

 

"גואנגג'ואו אברגרנדה חייבת להיות שאפתנית בעונת 2017, ולהציב יעד של זכייה ב-4 תארים, ביניהם אליפות הסופר ליג הסינית, ליגת האלופות של אסיה, גביע אסיה (CFA) וגביע הליגה. עבור השחקנים של הקבוצה, אני רוצה שתזכרו שאתם שחקנים מקצועניים, חייבת להיות לכם משמעות קפדנית באורח החיים, באימונים ועל המגרש, תתאמצו ככל האפשר משחקים ולעולם אל תוותרו על המוראל", אמר שו בפירוט היעדים לעונה הקרובה.

 

עוד הסביר כי התכנית של הקבוצה בכל הקשור להחתמת שחקנים זרים היא להחתים פחות, לא יותר. אברגרנדה מתחילה את העונה עם חמישה שחקנים זרים, ביניהם חלוץ קולומביה ג'קסון מרטינז, הקשר הברזילאי פאוליניו, החלוצים מברזיל ריקרדו גולארט ואלאן, והבלם קים יאנג גאון מדרום קוריאה.

 

"לדעתי, ההרכב הכלל סיני האידיאלי לאברגרנדה מורכב ממאמן מוביל בעולם וסגל סיני. יש לנו 4 שנים להשלמת תהליך המעבר. בינתיים ההרכב הסיני של הקבוצה אמור להצליח לזכות בתארים, ולשמור על הסטטוס קוו", הוסיף שו. "המטרה שלנו היא לתרום לפיתוח של הכדורגל הסיני והעבודה צריכה להתמקד בכך"

.

התאחדות הכדורגל הסינית פרסמה בחודש שעבר כללים חדשים בנוגע לשחקנים זרים, לפיהם מותר לכל קבוצה להעלות בהרכב הפותח עד 3 שחקנים זרים ועוד 2 שחקנים סינים מתחת לגיל 23. המטרה של החוקים היא להפחית את ההוצאות המוגזמות על כוכבים זרים ולהעניק לשחקנים מקומיים יותר הזדמנויות.

 

עד כה, ניתן היה להעלות בהרכב עד 4 שחקנים לא סינים, בינים שחקן ממדינה אחרת באסיה. אולם המכסה הזו של שחקנים מאסיה בוטלה תחת המדיניות החדשה.

 

"עלינו להיות מחויבים להכשרת שחקנים סינים צעירים. שחקנים צעירים בגילאים 8-15 צריכים להתאמן באקדמיה של אברגרנדה, והמבוגרים יותר יתאמנו עם המועדון", אמר שו.

הקבוצה מתכננת גם להרחיב את מנגנון התגמולים שלה לשחקנים. לפי המנגנון הנוכחי, הקבוצה תרוויח 3 מיליון יואן (440 אלף דולר) עבור זכייה במשחק באליפות AFC, ו-2 מיליון יואן (300 אלף דולר) עבור זכייה במשחק ליגה סיני.

 

שו הביע גם את התקווה שלו שיוכל להפחית בהוצאות ולעלות הכנסות במועדון. "ההכנסה שלנו נובעת בעיקרה ממכירות כרטיסים, שלא מספיקות עדיין כדי לכסות את ההוצאות, ועלינו לנהל את המועדון כעסק. עלינו להעלות את ההכנסות באמצעות ההעברות של שחקנים ולבסס את הקבוצה על שחקנים צעירים יותר שמתאמנים אצלנו במקום לרכוש חדשים".

 

מועדוני הכדורגל העשירים בסין עלו לאחרונה לכותרות הודות להחתמות של שחקנים בסכומים גבוהים. הם שברו את שיא ההוצאות על העברות באסיה חמש פעמים בשנים האחרונות, כשהפעם האחרונה נרשמה בדצמבר, אז שנגחאי שילמה לצ'לסי 61 מיליון יורו עבור אוסקר הברזילאי, שהצטרף לחברו לנבחרת האלק.

 

ימים ספורים לאחר העברתו של אוסקר, החתימה שנחאי שנחואה את חלוץ ארגנטינה קרלוס טבס עבור 90 מיליון דולר, כך לפי הדיווחים.

 

שחקנים זרים אחרים שהצטרפו בשנים האחרונות למועדונים בסין כוללים את רנאטו אוגוסטו (בייג'ינג גואואן), דמבה בה (שנגחאי שינחואה) ואסקיאל לאבצי (חביי צ'יינה פורצ'ן). על פי הדיווחים, אוסקר מרוויח שכר שבועי של קרוב ל-500 אלף דולר, בעוג שהשכר של טבס עומד על 760 אלף דולר בשבוע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x