אירועי ספורט

רוסיה: נוסיף 320 מיליון דולר לתקציב מונדיאל 2018

מגהפון נבחרה לספקית הרשמית של תשתיות הטלקומוניקציה ושירותי תקשורת אחרים במונדיאל ובגביע הקונפדרציות תמורת כ-4.25 מיליארד רובל

שירות כלכליסט 16:3207.02.17
רוסיה הודיעה כי תעלה את ההוצאות הממשלתיות המתוכננות למונדיאל 2018 ב-19.1 מיליארד רובל (320.6 מיליון דולר), בעוד שחברת הטלקומוניקציה מגהפון (MegaFon) זכתה במכרז לספק את התשתיות לטורניר הכדורגל למדינות.

 

 

העלאת התקציב לא לוותה בהסבר מצד רוסיה, זאת לאחר שהחלה במאמצים לחסוך בעלויות בטורניר שיתקיים בשנה הבאה. פירוש הדבר שכלל ההוצאות יטפסו ל-638.8 מיליארד רובל, כשכל התוספת מגיעה מקרנות ממשלתיות, שמייצגות כעת קרוב ל-55% מכלל ההוצאות.

 

סוכנות הידיעות הממשלתית 'טאס' מסרה כי 350.5 מיליארד רובל יוקצו מהתקציב הפדראלי ו-92.2 מיליארד רובל מתקציבים אזוריים, בעוד ש-196 מיליארד רובל יועברו על ידי המארגנים.

מונדיאל 2018 מונדיאל 2018 צילום: איי אף פי

 

בסוכנות הידיעות AP הוסיפו שמסמך מעודכן של התקציב, שפורסם במאגר המידע המשפטי של הממשלה, ציין כי הכספים הנוספים מיועדים ברובם לפרויקטי בנייה או פיתוח של מתקנים הקשורים למונדיאל. אם כי לא פרטו על אילו פרויקטים מדובר.

 

בתוך כך, מגהפון נבחרה לספקית הרשמית של תשתיות הטלקומוניקציה ושירותי תקשורת אחרים במונדיאל ובגביע הקונפדרציות. במסגרת החוזה, שהשווי שלו מוערך ביותר מ-4.25 מיליארד רובל, מגהפון תפתח ותפעיל את התשתיות ב-11 הערים שיארחו את המשחקים במונדיאל: מוסקבה, סנט פטרבורג, סוצ'י, קאזן, סרנסק, לנינגרד, וולגוגרד, רוסטוב על הדון, ניז'ני נובגורוד, יקטרינבורג וסמרה.

 

מגהפון תצייד את האצטדיונים, מרכזי האימון, מלונות, משרד הוועדה המארגנת ומרכזי המידע.

 

"הזכייה במכרז מעניקה לנו את ההזדמנות להציג את היתרונות של התשתיות שלנו", אמר סרגי סולדטנקוב, מנכ"ל החברה. "יש לנו ניסיון מאולימפיאדת החורף בסוצ'י ב-2013, ואנחנו יכולים להתחייב לספק את חיבור האינטרנט האיכותי והמהיר ביותר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x