$
אירועי ספורט

גרמניה הודיעה שהיא מעוניינת לארח את יורו 2024

ההתאחדות הגרמנית אירחה את טורניר הנבחרות הלאומיות רק פעם אחת ב-1988, והיא שקלה את הגשת המועמדות ל-2024 כבר מספר שנים

שירות כלכליסט 15:4522.01.17

התאחדות הכדורגל הגרמנית (DFB) אישרה ביום שישי כי תגיש מועמדות לארח את טורניר יורו ב-2024. במסגרת זאת, השיקה מערכת שתכלול את הערים המעוניינות לקחת חלק בפרויקט.

 

ההתאחדות הגרמנית אירחה את טורניר הנבחרות הלאומיות רק פעם אחת ב-1988, והיא שוקלת את הגשת המועמדות ל-2024 כבר מספר שנים. בפגישה שהתקיימה ביום שישי אישרה ההתאחדות פה אחד את ההחלטה, והיא מתכוונת להעביר לאופ"א הצהרת כוונות רשמית עד ל-3 במרץ.

 

ההתאחדות הגרמנית מתכוונת לבחור 10 אצטדיונים שיארחו משחקים בטורניר, ולפיכך ביקשה ממגרשים עם תפוסה של 30 אלף מושבים לפחות להודיע עד ה-17 בפברואר אם ירצו לארח משחקים. ההחלטה הסופית על האצטדיונים תתקבל ב-15 בספטמבר. ההתאחדות פועלת בשיתוף ארגון שקיפות בינלאומי (Transparency International) כדי לחבר את ההצעה.

 

הנשיא הנוכחי של ההתאחדות, ריינהרד גרינדל נבחר לתפקיד בשנה שעברה לאחר התפטרותו של וולפגנג נירסבאך בשל מעורבותו בשערורייה הקשורה לבחירתה של גרמניה כמארחת מונדיאל 2006, הליך הנמצא כעת תחת חקירה.

 

קרל היינץ רומינגה נשיא באיירן מינכן קרל היינץ רומינגה נשיא באיירן מינכן צילום: רויטרס

 

"טורניר היורו ב-2024 יכול להוות פרויקט דגל חשוב לכדורגל הגרמני. אנחנו נעשה עבודה איכותית ונוודא שנבחר בהליך שקוף ולוגי את 10 הערים המארחות הטובות ביותר", מסר גרינדל. "יש לנו את התשתיות בגרמניה ואת הידע כדי לארח טורניר יורו חכם מבחינה כלכלית ואקולוגית".

 

הטורניר המדובר ייערך לאחר המהדורה המיוחדת של טורניר יורו ב-2020. בספטמבר 2014 הכריזה אופ"א שאצטדיון וומבלי בלונדון נבחר לארח את משחקי חצי הגמר והגמר הנחשקים של יורו 2020. וומבלי, שזכה לתמיכת התאחדות הכדורגל האנגלית (FA), גבר על אצטדיון אליאנץ של באיירן מינכן בשלב מוקדם יותר בהליך. מינכן תארח בסופו של דבר שלושה משחקים בשלב הבתים ומשחק רבע גמר אחד.

 

התחרות העיקרית של גרמניה לאירוח הטורניר ב-2024 צפויה להגיע מהצעה נורדית. התאחדות הכדורגל הדנית הודיעה באפריל כי הושגה הסכמה עם איסלנד ואיי פארו, שיצטרפו לדנמרק, נורבגיה, שבדיה ופינלנד להגשת מועמדות לאירוח טורניר 2024 או 2028.

 

אופ"א מתוכננת לבחור את מארחת טורניר 2024 בספטמבר השנה הבאה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x