$
ספורט עולמי

סטפן קארי מעביר שיעור בפרופורציות

כוכב גולדן סטייט לא מרוויח בהתאם למעמדו כאחד השחקנים הבכירים ב-NBA. עם זאת, יש לו נקודת מבט טובה לגבי המעמד שלו, שאותה אימץ מאביו, שחקן הכדורסל לשעבר דל קארי: " אם אני מתלונן על 44 מיליון דולר לארבע שנים אז יש לי כנראה בעיות אחרות בחיים"

שירות כלכליסט 18:2917.01.17

סטפן קארי לא מרוויח בהתאם למעמדו כאחד השחקנים הבכירים ב-NBA. עם זאת, יש לו נקודת מבט טובה לגבי המעמד שלו, שאותה אימץ מאביו, שחקן הכדורסל לשעבר דל קרי.

סטפן קארי, שזכה במשך שנתיים בתואר ה-MVP של העונה, נמצא בשנה הרביעית של חוזה לארבע שנים בשווי 44 מיליון דולר, שעליו חתם עם הווריורס ב-2012. השכר שלו העונה, שעומד על 12.1 מיליון דולר, מדרג אותו במקום ה-82 בקרב כל שחקני ה-NBA, ובמקום הרביעי בקבוצה שלו.  

סטפן קארי, כוכב גולדן סטייט סטפן קארי, כוכב גולדן סטייט צילום: איי אף פי

 

בעוד שהחוזה נחשב כיום למציאה עבור הווריורס, הוא נחשב למעשה בעל סיכון גבוה לקבוצה כשרק נחתם. קארי נחשב לקלע מוכשר, אך סבל משורה של פציעות בקרסול ועוד לא התפתח לשחקן בקליבר של זכייה ב-MVP.

 

בראיון שהעניק לאחרונה לעיתון מרקורי ניוז, קארי נשאל כיצד הוא מתמודד עם העובדה שהוא משחק עם שחקנים פחות טובים שמרוויחים הרבה יותר ממנו. קארי ענה שהוא שומר על פרספקטיבה הודות לעצה שקיבל מאביו. "דבר אחד שאבי תמיד אמר לי הוא שאסור לספור את הכסף של אדם אחר", הסביר. "מה שחשוב הוא כמה כסף יש לך וכיצד אתה מתייחס אליו. אם אני מתלונן על 44 מיליון דולר לארבע שנים אז יש לי כנראה בעיות אחרות בחיים".

 

קארי הוסיף שכבר כשחתם על החוזה ידע שהוא מרוויח פחות משחקנים אחרים, אבל הוא לא מתכוון להתחרט על ההחלטה.

 

"אני זוכר שישבתי בבית מלון, בריץ' קרלטון בפיניקס, לפני משחק הפתיחה נגד הסאנס עם בוב מאיירס והמאמן מארק ג'קסון וחתמתי על החוזה...מה שעבר לי בראש היה: 'אני אוכל לדאוג למשפחה שלי בזכות זה. אני אזכה לשחק ב-NBA ארבע שנים לפחות ונראה מה יקרה משם'. אבל ידעתי מה הייתה התקרה באותו הזמן ואמרתי לעצמי שאני חושב שאריק גורדון ובחורים כמוהו בטח מרוויחים יותר, אבל אמרתי לעצמי שאני לא יכול להתחרט בדיעבד ולדאוג כמה אחרים מרוויחים".

 

בעוד שקארי מרוויח 12.1 מיליון דולר בזמן שחברו לשעבר לקבוצה הריסון ברנס מרוויח כמעט כפול (22.1 מיליון דולר) בדאלאס מאבריקס, מצבו של קארי עומד להשתנות בקרוב.

 

אם קארי יאריך את החוזה עם הווריורס, כפי שמעריכים שיקרה, הוא יהיה זכאי לחוזה לחמש שנים בשווי 207.4 מיליון דולר, הגדול ביותר בהיסטוריה של הליגה. השכר שלו בעונה הבאה יזנק ל-35.7 מיליון דולר ויתקרב ל-48 מיליון דולר בעונה האחרונה.

 

כשזה יקרה, אפשר להיות בטוחים ששחקנים אחרים כן יספרו את הכסף שלו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x