$
ספורט ופוליטיקה

הנציג הרוסי בהנהלת פיפ"א חשוד במעורבות בפרשיית הסימום הממשלתי של ספורטאים

ויטאלי מוטקו, שר הספורט הרוסי וממלא מקום ראש הממשלה ברוסיה, צפוי לקבל מקום בוועד המנהל של פיפ"א, זאת למרות ששמו מעורב בקונספירציית סמים ממריצים בספורט הרוסי בין 2011 ל-2015

שירות כלכליסט 09:2727.12.16

ויטאלי מוטקו, שר הספורט הרוסי וממלא מקום ראש הממשלה ברוסיה, צפוי לקבל מקום בוועד המנהל של פיפ"א.

 

 

אינפנטינו ומוטקו. למרות ששחקן נבחרת רוסיה, שזוהותו לא ידוע, נתפס עם סמים בדמו - המקרה שלו הוסתר על ידי ההתאחדות לכדורגל הרוסית והשחקן לא הושעה. אינפנטינו ומוטקו. למרות ששחקן נבחרת רוסיה, שזוהותו לא ידוע, נתפס עם סמים בדמו - המקרה שלו הוסתר על ידי ההתאחדות לכדורגל הרוסית והשחקן לא הושעה. צילום: אי פי איי

 

מוטקו הוא אחד מחמישה המועמדים שייבחרו על ידי אופ"א בקונגרס הארגון באפריל, זאת למרות ששמו מעורב בפרשיית הסימום הממשלתי של ספורטאים רוסים רבים בין 2011 ל-2015.

 

מוטקו בן ה-58 הוא אחד מ"כוכבי" דו"ח מקלרן של WADA, שחושף את שיטת הסימום הרוסית.

 

מוטקו, שמתפקד גם כיו"ר התאחדות הכדורגל הרוסית, היה דמות מרכזית בהבאת מונדיאל 2018 לרוסיה. הוא מואשם, בין השאר, גם בהסתרת בדיקות חיוביות של סמים ממריצים בקרב כדורגלנים.

 

למרות ששחקן נבחרת רוסיה, שזוהותו לא ידוע, נתפס עם סמים בדמו - המקרה שלו הוסתר על ידי ההתאחדות לכדורגל הרוסית והשחקן לא הושעה.

 

לאחרונה מוטקו טען שהוא יתבע את כל מי שמפרסם את התלונות נגדו. ולדימיר פוטין הכחיש שהיתה בכלל "שיטת סימום רוסית" למרות עשרות תחקירים ודו"חות בנושא.

 

"זה פשוט בלתי אפשרי", אמר. "אין דבר כזה מדיניות מדינה לתמיכה בסמים ממריצים בספורט".

 

ה-IOC, הוועד האולימפי הבינלאומי, שולל הישגים ומדליות של ספורטאים רוסים רבים לאחרונה בעקבות שימוש בסמים ממריצים.

 

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x