$
ספורט ופוליטיקה

RB לייפציג יוצאת נגד חוק שמחייב את המועדונים הגרמניים להיות בבעלות אוהדים

המנהל הספורטיבי ראלף ראנגניק אמר כי לדעתו מודל הבעלות 50+1 של הכדורגל הגרמני הוא מיושן. על פי החוק, יותר מ-50% ממועדון חייב להיות בידי החברים

שירות כלכליסט 15:3119.12.16

ראלף ראנגניק המנהל הספורטיבי של RB  לייפציג אמר כי לדעתו מודל הבעלות 50+1 של הכדורגל הגרמני הוא מיושן. על פי החוק, יותר מ-50% ממועדון חייב להיות מוחזק בידי החברים שלו. אך יש יוצאים מכלל כמו מועדונים בבעלות חברות, ביניהם וולפסבורג ובאייר לברקוזן, בעוד שקבוצות אחרות כמו המבורג והופנהיים ממומנות על ידי משקיעים עשירים.

 

 

 

 

ראנגניק. בחודש שעבר קרא אוליבר מינצלאף, ראש הכדורגל העולמי ברד בול, לבונסדליגה לבטל את החוק, בטענה שכך יבטיחו שהליגה תישאר "תחרותית". ראנגניק. בחודש שעבר קרא אוליבר מינצלאף, ראש הכדורגל העולמי ברד בול, לבונסדליגה לבטל את החוק, בטענה שכך יבטיחו שהליגה תישאר "תחרותית". צילום: איי אף פי

 

לייפציג המדורגת שנייה בליגה הגרמנית הוקמה ב-2009 לאחר שמותג משקאות האנרגיה האוסטרי רד בול מיתג מחדש את קבוצת מרקרנשטאדט מהליגה החמישית, היא סופגת ביקורת מכיוון שהיא לא מרשה למי שאינו עובד של רד בול להפוך לחבר במועדון עם זכויות הצבעה.

 

באופן רשמי יש במועדון 17 אנשים עם זכויות הצבעה, והם כולם קשורים לרד בול.

 

במסיבת עיתונאים שנערכה בלייפציג אמר ראנגניק: "מספר החברים במועדון הוא נתון מיושן ולא רלוונטי. מבחינתי, הרעיון כולו הוא מיושן. לבורוסיה דורטמונד יש 150 אלף חברים, אך אין להם שום השפעה על ההחלטות האסטרטגיות של המועדון. אתם חושבים שפורשה, מרצדס או DHL ישאלו את בעלי העניין מה כדאי להם לעשות לפני כל החלטה חשובה שהם מקבלים? אותו הדבר נכון לגבי הכדורגל, צריך שיהיו האנשים הנכונים בדירקטוריון שיקבלו את ההחלטות הנכונות למועדון".

 

בחודש שעבר קרא אוליבר מינצלאף, ראש הכדורגל העולמי ברד בול, לבונסדליגה לבטל את החוק, בטענה שכך יבטיחו שהליגה תישאר "תחרותית".

 

בסוף השבוע האחרון אמר נשיא באיירן מינכן אולי הנס כי הוא תומך בביטול החוק "לא כי זה ישנה משהו אלא כי זה יביא לסיומו את הדיון הזה".

 

קבוצות אחרות, כמו דורטמונד מקוות שהחוק יישאר. "החוק הזה עושה יותר תועלת מנזק", אמר המנכ"ל האנס יואכים וואצקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x