$
רכישות

ה-MLS מתכננת לגייס 600 מיליון דולר מהרחבת הליגה

ליגת הכדורגל של צפון אמריקה הציגה את התכניות להוספת 4 קבוצות חדשות שיעלו את מספר הקבוצות בליגה ל-28

שירות כלכליסט 17:0518.12.16

ליגת הכדורגל של צפון אמריקה (MLS) פירטה את התכניות שלה להוספת 4 קבוצות חדשות, כשהתשלום להקמת קבוצה צפוי לעלות ל-150 מיליון דולר.

 

 

 

 

סיאטל סאונדרס סיאטל סאונדרס צילום: רויטרס

 

בליגה מעוניינים להוסיף שתי קבוצות עד 2020. הקבוצות הפוטנציאליות צריכות להגיש את הבקשות עד ה-31 בינואר. שתי קבוצות נוספות יצורפו בשלב מאוחר יותר, כשארבע הקבוצות הנוספות יעלו את מספר הקבוצות בליגה ל-28.

 

לאחר ה-31 בינואר, ועדת ההרחבה של הליגה תעבור ביחד עם הקומישינר דון גארבר על הבקשות והם יקיימו פגישות אישיות עם הבעלים הפוטנציאלים. הפגישות יתקיימו במהלך שני הרבעונים הראשונים של 2017.

 

ההכרזה על זהותן של שתי הקבוצות הבאות תתקבל ברבעון השני או השלישי של 2017. לוח הזמנים לבחירת שתי הקבוצות הבאות ייקבע לאחר קבלת הבקשות. התשלום עבור שתי הקבוצות הבאות עומד על 150 מיליון דולר, והתשלום של שתי הקבוצות הבאות ייקבע בהמשך.

 

המועמדים יגישו מסמכים שיספקו תיאור של מבנה הבעלות, המידע הפיננסי, תכניות האצטדיון והתחזיות הפיננסיות.

 

20 קבוצות התחרו השנה ב-MLS. הנתון הזה יעלה ל-22 בשנה הבאה הודות להוספה של אטלנטה יונייטד ומיניסוטה יונייטד. לוס אנג'לס תהפוך לקבוצה המספר 23 ב-2018. מהליגה נמסר כי היא "מתקדמת" עם התכניות לקבוצה במיאמי, במימונה של קבוצת משקיעים בהובלת דיוויד בקהאם, שתהיה הקבוצה מספר 24. מיניסוטה שילמה 100 מיליון דולר להקמת הקבוצה. לשם השוואה, טורונטו שילמה 10 מיליון דולר כשהוקמה ב-2007.

 

בליגה מסרו כי קבוצות בעלות מ-10 שווקים הביעו עניים בהשגת קבוצה: שרלוט, סינסינטי, דטרויט, נאשוויל, ראלי/דורהם, סקרמנטו, סנט לואיסף סן אנטוניו, סן דייגו וטמפה/סנט פטרבורג.

 

"יש עניין עצום בכדורגל המקצועי ברחבי ארה"ב ובקנדה", אמר גארבר. "מאז הכרזנו בשלהי השנה שעברה על התכניות להתרחב ל-28 קבוצות, קבוצות בעלות רבות יצרו איתנו קשר, ומספר רב של בכירים בשירות הציבורי הביעו את הרצון שלהם שקבוצה תשחק בעיר שלהם. אנחנו מתכוונים לעבור על הבקשות בחודשים הקרובים ונקיים פגישות רשמיות ב-2017 עם בעלי קבוצות פוטנציאלים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x