$
רכישות

מחקר חדש: ב-MLS יש יותר מיליונרים מהסריה A

5% מהשחקנים בארה"ב הרוויחו 100 אלף יורו ויותר בשבוע, לעומת 3% מהשחקנים באיטליה

שירות כלכליסט 20:1311.12.16

בליגת הכדורגל האמריקאית (MLS) יש השנה יותר שחקנים המרוויחים משכורת שבועית של 6 ספרות מאשר בסריה A האיטלקית, כך חשף מחקר חדש שהתפרסם בשבוע שעבר.

 

 

 

 

אנדראה פירלו בניו יורק אנדראה פירלו בניו יורק צילום: טוויטר MLS

 

המחקר, שבוצע על ידי סוכנות השיווק וורבה סרץ' (Verve Search) בלונדון וחברת הייעוץ הפיננסי הנורבגית אקסו פיננס, מצא ש-5% מהשחקנים בארה"ב הרוויחו 100 אלף יורו (107 אלף דולר) יותר בשבוע, זאת לעומת 3% מהשחקנים באיטליה.

 

קאקה (135 אלף דולר בשבוע) וסבסטיאן ג'ובינקו (134 אלף דולר בשבוע) הם השחקנים המרוויחים ביותר ב-MLS, אך מדורגים קצת מתחת לשחקן המרוויח באיטליה, חלוץ יובנטוס גונסאלו היגוואין (159 אלף דולר בשבוע). שני השחקנים הנוספים המרוויחים מעל 100 אלף יורו בשבוע באיטליה הם חברו של היגוואין לקבוצת יובנטוס, מיראלם פיאניץ' ודניאל דה רוסי מרומא. השחקנים הנוספים ב-MLS המרוויחים מעל 100 אלף יורו בשבוע הם מייקל בראדלי מטורונטו, סטיבן ג'רארד ופרנק לאמפרד , שעזבו לאחרונה את לוס אנג'לס גלקסי וניו יורק, בהתאמה, ואנדראה פירלו.

 

בפרמיירליג נרשם השיעור הגבוה ביותר של שחקנים המרוויחים מעל 100 אלף יורו בשבוע (49%), כשבלה ליגה הספרדית ובסופרליג הסינית השיעור עומד על 15%.

 

הליגה האמריקאית מושכת בעיקר כוכבים בשלהי הקריירה שלהם, כך שהמחקר מצביע בעיקר על הירידה בפופולריות של הליגה האיטלקית. מי שנחשבה בשנות ה-90 למעצמה בכדורגל האירופי, כיום מתמודדת בעיקר עם אי יציבות כלכלית, שחיתות ואלימות. בנוסף, הליגה סובלת גם מהיעדר תחרות: יובנטוס זכתה באליפות בחמש העונות האחרונות, בעוד שאינטר זכתה בעונות 2005-06 ו 2009-10. לפי המחקר, להיעדר התחרות יש השפעה שלילית על נתוני הצפייה בטלוויזיה, ובהתאם על היכולת של הקבוצות להרוויח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x