$
רכישות

הפרמיירליג תאסור על קבוצות לקחת הלוואות מחברות פיננסיות

הפרמיירליג מתכוונת לאסור על קבוצות ללוות כסף מחברות פיננסים לא מפוקחות הרשומות מחוץ למדינה. האיסור ייכנס לתוקף החל מעונת 2018-19

שירות כלכליסט 13:4620.11.16

הפרמיירליג מתכוונת לאסור על קבוצות ללוות כסף מחברות פיננסים לא מפוקחות הרשומות מחוץ למדינה. האיסור ייכנס לתוקף החל מעונת 2018-19.

 

 

 

אברטון, ווסטהאם וסאות'המפטון הן בין הקבוצות שלוו מחברת ויבראק קורפ (Vibrac Corp), שבסיסה באיי הבתולה הבריטים ומספקת הלוואות שהקבוצות אמורות לשלם מהכנסות השידור העתידיות.

 

ווסטהאם ווסטהאם צילום: גטי אימג'

 

אף שהחברה הלוותה בין 2011-2013 מעל 150 מיליון ליש"ט, הבעלים שלה מעולם לא נחשף. בחודש שעבר נשאל יו"ר התאחדות הכדורגל גרג קלארק על המצב הזה, כשהעיד בפני ועדת התרבות, המדיה והספורט של בית הנבחרים, שדנה בניהול הכדורגל האנגלי.

 

רדינג המשחקת בליגת המשנה נקנסה ב-2013 לאחר שלוותה 10.5 מיליון ליש"ט מוויבראק, לאחר שהליגה פסקה כי הפרה את החוקים. אולם, ההתנהלות עצמו נותרה מותרת עד כה לקבוצות הפרמיירליג.

 

"קבוצות הפרמיירליג הסכימו לחוק החדש, שפירושו שהחל מעונת 2018-19, ניתן לקחת הלוואות רק מחברות מוסמכות על ידי הליגה", מסר דובר של הפרמיירליג.

 

לפני כניסתם לתוקף העונה של חוזי שידור בשווי 5.14 מיליארד ליש"ט, קבוצות הפרמיירליג הורשו ללוות כסף למול הכנסות עתידיות, וזאת במטרה לרכוש שחקנים. לפי סוכנות בלומברג, המלווים לרוב גובים ריבית של 7% להלוואה נגד הכנסה עתידית מחוזי השידור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x