$
ספורט ופוליטיקה

הוועד האולימפי הבינלאומי מעלה את תשלומי הסולידריות ב-16%

בשנים 2017-2020, תקציב הפיתוח והסיוע יעמוד על 509 מיליון דולר, זאת לעומת 440 מיליון דולר במחזור הקודם

שירות כלכליסט 17:2714.11.16

 הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) אישר העלאה של  16%במימון תוכנית הסולידריות האולימפית למחזור הבא של ארבע שנים.

 

 

 

 

תכנית הסולידריות תסייע ל-21 תכניות מקומיות בוועדים הלאומיים ברחבי העולם, תוך התמקדות מיוחדת בפיתוח ספורטאים וחינוך תכנית הסולידריות תסייע ל-21 תכניות מקומיות בוועדים הלאומיים ברחבי העולם, תוך התמקדות מיוחדת בפיתוח ספורטאים וחינוך צילום: גטי אימג'ס

 

בשנים 2017-2020, תקציב הפיתוח והסיוע יעמוד על 509 מיליון דולר, זאת לעומת 440 מיליון דולר במחזור הקודם. הוועד האולימפי הישראל גם כן ייהנה מהעלייה הזו בכספי הסולידריות.

 

המימון יספק סיוע לוועדים אולימפיים לאומיים באמצעות שורה של תכניות שמעניקות עדיפות לפיתוח ספורטאים והכשרת מאמנים ומנהלני ספורט.

 

תכנית הסולידריות תסייע ל-21 תוכניות מקומיות בוועדים הלאומיים ברחבי העולם, תוך התמקדות מיוחדת בפיתוח ספורטאים וחינוך. המחזור הנוכחי כולל גם שתי תוכניות חדשות שמוצעות: הראשונה היא תוכנית תמיכה בספורטאים פליטים, שמבוססת על אולימפיאדת ריו, שבה השתתפה לראשונה נבחרת פליטים. התוכנית החדשה השנייה היא "שינוי קריירה לספורטאים", שתספק תמיכה לספורטאים בשלבים שונים של הקריירה שלהם.

 

"העלייה במימון מצביעה על כך שהספורטאים נותרו בלב הפעילות שלנו", מסר פייר מירו, מנהל תכנית הסולידריות. "ההצלחה הכלל עולמית של אולימפיאדת ריו ב-2016, פירושה גם שהתנועה האולימפית ממשיכה ליהנות מעמדה פיננסית יציבה. זה מאפשר לנו לחלק יותר מחצי מיליארד דולר בארבע השנים הבאות לוועדים אולימפיים לאומיים.

 

"כל תכניות הסולידריות תוכננו כך שייקחו בחשבון את ההמלצות של מפת הדרכים האסטרטגית לעתיד התנועה האולימפית, ומציבה את הספורטאים בלב הפעילות שלנו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x