$
חסויות וזכויות שידור

בגלל האלימות ביציעים: שווי החסות לאצטדיון של ווסטהאם יורד

המגעים שניהלה הקבוצה עם תאגיד בינלאומי על זכויות השם לאצטדיון החדש נקלעו למבוי סתום - על רקע התפרעות חוליגנים במשחק מול צ'לסי

שירות כלכליסט 14:5731.10.16

נמשכת הפתיחה הרעה של תקופת השכירות של ווסטהאם באצטדיון האולימפי של לונדון:  המגעים שניהלה הקבוצה עם תאגיד בינלאומי על זכויות השם לאצטדיון החדש נקלעו למבוי סתום.

 

 

 

 

אוהדים של ווסטהאם אוהדים של ווסטהאם צילום: רויטרס

 

אחד ממומחי הספונסרשיפ הבכירים בבריטניה הזהיר כי החוליגנים שפגעו במשחק גביע הליגה של הקבוצה שבו גברה על צ'לסי, יקשו אף יותר על הקבוצה למכור את הזכויות. בכך לא יוכלו להשיב למשלמי המסים מיליוני ליש"ט מכספי הציבור שהוצאו על המרת האצטדיון המרכזי של אולימפיאדת לונדון 2012 למגרש לקבוצת כדורגל.

 

חברת הטכנולוגיה ויצרנית המכוניות ההודית מהינדרה גרופ ניהלה שיחות מתקדמות עם בעלי האצטדיון, עוד לפני המעבר של ווסטהאם. לפי התכנון, מעל 4 מיליון ליש"ט מהסכום שהיא היתה אמורה לשלם היו מועברים לשותפות E20 Stadium. למהינדרה הייתה תקופה של בלעדיות שהסתיימה באוגוסט, ואף שהיתה אופטימיות בשבועות לאחר מכן שניתן יהיה להשיג הסכם, בעיתון הטלגרף דיווחו ששני הצדדים לא הצליחו להסכים על מחיר. מ- E20 Stadium סרבו להגיב, אך הדובר מסר: "אנחנו מחפשים אחר שותף לרכישת זכויות השם. אנחנו רוצים להבטיח שנשיג את ההסכם הנכון ונכריז על כך ברגע שזה יקרה". ממהינדרה לא מסרו תגובה.

 

טים קרו, מנכ"ל סינרג'י, סוכנות שיווק של חברות ספורט ובידור, אמר לעיתון שאין סיכוי שישיגו שותף לזכויות שם בתקופה הקרובה זאת בשל הבלאגן האחרון באצטדיון. "אני בטוח שכל מי שבחן את האפשרות – ואני בספק אם יש יותר מדי מותגים ששוקלים זאת – נרתעו ממה שקרה", אמר והזהיר כי עלולה לעבור עוד שנה לפני שחברה גדולה תשקול לקשור את שמה למקום. "באופן רגיל, תעבור עוד שנה לפני שיבחנו את האפשרות שוב, מכיוון שהם צריכים להתקדם עם העסקים שלהם. הם יבחנו זאת שוב כהמצב הפיננסי ומחזור התקציבי שלהם יאפשר זאת".

 

קרו הוסיף שגם אז יהיה להם קשה למכור. "אם מסתכלים על אצטדיונים שארחו אולימפיאדות ב-50 השנים האחרונות, זכויות שם מתמשכות או בכלל זכויות שם הן כמו חד קרן", הסביר. "האצטדיון האולימפי לא בדיוק היה מלא בתכנים מאז האולימפיאדה, וזה משנה". לדבריו, חברות עלולות להירתע מכך שלא יוכלו למתג את האצטדיון במהלך אליפות העולם באתלטיקה בשנה הבאה, שתתקיים "באצטדיון נקי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x