ספורט עולמי

תהנו עכשיו, כי מחר כבר לא יהיה

כשמסתכלים על הסטטיסטיקות של ליאו מסי, מבינים עד כמה הוא נדיר. שחקן היסטורי שלא נראה כמוהו במהלך חיינו

אוריאל דסקל 23:5519.10.16

שער בכדורגל הוא אירוע נדיר. כמו נס קטן. קבוצה מקצוענית תכבוש שער אחד או אפס שערים במשחק ב-60% ממשחקי הליגה שלה. ב-30% היא לא תכבוש כלל. לפי הפרופסורים למתמטיקה כריס אנדרסון ודיוויד סאלי, בשלוש עונות פרמיירליג, 861 שחקנים ישחקו 30,937 משחקים.

 

 

 

אז כשמסתכלים על הסטטיסטיקות של ליאו מסי, מבינים עד כמה הוא נדיר. העונה יש לו 11 שערים, שער כל כ-53 דקות שלו על המגרש בממוצע. אז כשמסתכלים על הסטטיסטיקות של ליאו מסי, מבינים עד כמה הוא נדיר. העונה יש לו 11 שערים, שער כל כ-53 דקות שלו על המגרש בממוצע. צילום: איי אף פי

 

הנתונים דומים לכל הליגות הגדולות באירופה. ברוב המשחקים הללו, 28,326 - כלומר 91.6% - שחקן ממוצע לא יבקיע. 45% מהשחקנים לא יבקיעו ולו שער אחד בשלוש העונות האלה, וב-56% מהמשחקים השחקן הממוצע שלנו לא יבעט לשער. ב-80% מהמשחקים השחקן הממוצע יבעט פעם אחת לשער במשחק (או פחות). רבע מהשחקנים לא יבעטו ולו פעם אחת לשער בשלוש שנים.

 

אז כשמסתכלים על הסטטיסטיקות של ליאו מסי, מבינים עד כמה הוא נדיר. העונה יש לו 11 שערים, שער כל כ-53 דקות שלו על המגרש בממוצע.

 

היום נגד סיטי הוא כבש שלושער, שני ברציפות שלו בליגת האלופות. הוא השחקן השני בהיסטוריה שעושה את זה בליגת האלופות. זה השלושער השביעי שלו בליגת האלופות (שיא) וה-37 בקריירה - זה כשלרבע מהשחקנים אין בעיטה לשער בשלוש שנים (!). יש למסי 50 שערים ב-50 משחקי בית בליגת האלופות (!).

 

465 שערים בברצלונה + 183 בישולים (ב-541 משחקים).

 

שחקן כזה כל כך נדיר, כל כך כל כך כל כך נדיר. לא נראה אחד כזה עם המספרים הללו בעשורים הקרובים. זה לא ימשיך עוד הרבה זמן, אז תהנו כל עוד אתם יכולים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x