$
חסויות וזכויות שידור

יותר מדי זה יותר מדי

כדורגל רוצה את הצופים כל יום בשבוע, כל שבוע. ולכן ישנה ירידה ברייטינג

אוריאל דסקל 14:5315.10.16

לפי "הדיילי מייל", הרייטינג של משחקי הפרמיירליג בסקיי ספורטס ירד העונה ב-19%. "הנפילה הדרמטית מתרחשת בשנה הראשונה של הסכם בשווי של יותר מ-5 מיליארד ליש"ט שיש לסקיי עם הפרמיירליג ומדאיגה את הליגה", לפי המייל. "הירידה המפתיעה ברייטינג מגיעה למרות התחלת עונה מרגשת והייפ אדיר מסביב למאבק בין המנג'רים פפ גווארדיולה, ז'וזה מוריניו ויורגן קלופ".

 

אותו דבר קורה ב-NFL, ליגת הפוטבול של ארצות הברית. לפי הוול סטריט ג'ורנל, העונה הרייטינג של כל משחק בפריים טיים (ראשון, שני וחמישי) ירד ביחס לעונה שעברה במספר דו-ספרתי. בסך הכול, הרייטינג של הליגה ירד בממוצע ב-11%.

 

לפי תזכיר של ה-NFL, הרייטינג יורד בגלל "עניין חסר תקדים במירוץ לנשיאות" בין הילארי קלינטון לדונלד טראמפ. לפי ה-NFL, אותה תופעה קרתה במירוץ לנשיאות בשנת 2000 - גם אז נוצר עניין רב במירוץ הפוליטי.

מוריניו. אפילו המאבק המתוקשר מול גווארדיולה וקלופ לא מצליח למנוע את הירידה ברייטינג מוריניו. אפילו המאבק המתוקשר מול גווארדיולה וקלופ לא מצליח למנוע את הירידה ברייטינג צילום: איי אף פי

 

אבל למה זה קורה לפרמיירליג, הרי בבריטניה אין בחירות שאפשר להאשים בהן את הירידה ברייטינג? ובכן, ייתכן שיותר מדי, גם מדבר טוב כמו כדורגל, זה יותר מדי. יש כדורגל על המרקע כל יום בשבוע.

 

זה מתחיל ביום שישי - יום שבו מתקיימים משחקים בכל אירופה ולפעמים בפרמיירליג. אז יש את משחקי שבת ומשחקי ראשון ובכמעט 50% מהשבועות מתקיים משחק גם בימי שני. אז יום שלישי ויום רביעי הם ימי ליגת האלופות וימי חמישי הם ימי ליגת אירופה. ואז שוב משחקים בשישי וחוזר חלילה.

 

כשאין משחקי ליגת אלופות וליגת אירופה באמצע השבוע, אז יש משחקי גביע או משחקי ליגה. כשאין כדורגל מועדונים אז יש את "שבוע הכדורגל" של אופ"א ופיפ"א - משחקי נבחרות.

 

עכשיו, על פי חישובים ועל פי המומחים, כדורגלנים משחקים הרבה יותר מדי משחקים במהלך העונה. ישנם הרבה יותר מדי משחקים לא חשובים - בגביעים (משחקי גומלין), בנבחרות ובכלל (גביעי ליגה, גביעי טוטו ומשחקי ידידות). כמו כן, כך נראה - גם אוהדי הכדורגל הגיעו לרוויה מהכדורגל. האוהדים פשוט עייפים מלוח הזמנים של המשחק.

 

יש להם חיים מחוץ לכדורגל. הם צריכים לילות עם המשפחה, בת/בן הזוג או אפילו סתם עם תחביב אחר שאינו כדורגל. ולכן, סביר מאוד להניח שאוהדים מוותרים על משחק פה ושם ולא מעט עושים זאת. וככה, הרייטינג יורד. זה לא מדע טילים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x