ספורט ופוליטיקה

פיפ"א מבטיחה להשקיע 4 מיליארד דולר בתוכניות כדורגל

במסמך מיוחד בשם פיפ"א 2.0, מתחייב ארגון הכדורגל העולמי להגדיל את מספר האנשים שמעורבים בכדורגל

שירות כלכליסט 09:5015.10.16

פיפ"א תרכז את כל הפעילויות הכספיות של אליפות העולם בכדורגל - כך הכריז הנשיא החדש של הארגון, ג'יאני אינפנטינו. במסמך בן 70 עמודים בשם "FIFA 2.0", פורש אינפנטינו את חזונו, שכולל איגוד כל הפעולות העסקיות - כולל מכירת כרטיסים - תחת פיפ"א. עד כה השתמשה פיפ"א בקבלנים.

 

במסמך הובטחו 4 מיליארד דולר שיושקעו בעשור הקרוב בתוכניות פיתוח כדורגל. אינפנטינו שם לעצמו כמטרה את הגדלת מספר בני האדם שעוסקים בכדורגל. כרגע, על פי החישובים של פיפ"א, 45% מאוכלוסיית העולם עוסקת בכדורגל כמאמנים, שופטים או אוהדים והמטרה החדשה של פיפ"א היא שבעשור הקרוב 60% מאוכלוסיית העולם תעסוק בכדורגל. כמו כן, פיפ"א שמה לעצמה מטרה להגדיל את מספר הנשים שמשחקות כדורגל ל-60 מיליון עד 2026.

גי'אני אינפנטינו גי'אני אינפנטינו צילום: איי אף פי

 

אינפנטינו דיבר גם על הגדלת המונדיאל ב-2026. "נדבר על 32 קבוצות, 36, 40 ו-48 קבוצות, ונתרכז בניסיון להגדיל ל-40 או 48", אמר אינפנטינו. "יש גישה חיביות לגבי זה. אם זה 40 קבוצות, בשמונה בתים של 5 או 10 של 4, או 48 עם פלייאוף לפני שלב בתים של 32, אנחנו עדיין עובדים על זה".

 

אינפנטינו אמר שהוא לא מאמין שהגדלת מספר הקבוצו המשתתפות בטורניר יפגע באיכות של התחרות. כמו כן, בפיפ"א אישרו כי מונדיאל 2026 לא ייערך באסיה או באירופה וככל הנראה יהיה ביבשת צפון או דרום אמריקה. הפייבוריטית כעת לאירוח המונדיאל בעוד עשור היא ארצות הברית. בפיפ"א טענו עוד ששתי מדינות לא יכולות לארח את המונדיאל יחדיו (אורוגוואי וארגנטינה שוקלות הצעה).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x