$
אירועי ספורט

פיפ"א: "הבחירה בקטאר ורוסיה כמארחות מונדיאל תהיה טובה לכדורגל"

סגן נשיא פיפ"א ויקטור מונטליאני טוען שהבחירה בשתי המדינות היא "ככל הנראה הדבר הטוב ביותר שקרה לכדורגל"

שירות כלכליסט 17:3509.10.16
הבחירה בקטאר ורוסיה כמארחות טורנירי המונדיאל ב-2018 ו-2022 היא "ככל הנראה הדבר הטוב ביותר שקרה לכדורגל", כך לטענתו של סגן נשיא פיפ"א ויקטור מונטליאני.

 

 

 

 

"יש לנו שלוש מדינות (ארה"ב, קנדה ומקסיקו) שיכולות לארח מונדיאל", אמר. "גם מבחינת הצעה משותפת לאזור יש פה הזדמנות". "יש לנו שלוש מדינות (ארה"ב, קנדה ומקסיקו) שיכולות לארח מונדיאל", אמר. "גם מבחינת הצעה משותפת לאזור יש פה הזדמנות". צילום: אי פי איי

 

מאז התקבלה ההחלטה בדצמבר 2010, נחשפה פרשת שחיתות מקיפה בארגון. דמויות בולטות, ביניהן נשיא פיפ"א לשעבר ספ באלטר, הודחו. "אני חושב שזו הייתה נקודת המפנה שגרמה לדברים לקרות", אומר מונטליאני. "אם רוסיה וקטאר לא היו נבחרות לארח את המונדיאל, האם היינו מוצאים עצמנו בסיטואציה הזו עם הזדמנות לנקות את המשחק? אם בריטניה וארה"ב היו נבחרות, כנראה שהיינו שומרים על הסטטוס קוו. ייתכן והדבר הטוב ביותר שקרה בכדורגל היה הבחירה ברוסיה ובקטאר".

 

מונטליאני נבחר במאי לנשיא קונפדרציית הכדורגל של צפון, מרכז אמריקה והקאריביים (Concacaf). שני הנשיאים שכיהנו לפניו - ג'פרי ווב ואלפרדו האוויט - הודחו על ידי ועדת האתיקה של פיפ"א כחלק מהחקירה נגד השחיתות בארגון.

 

מונטליאני, שדיבר בכנס Leaders 16 בלונדון, הוסיף גם כי זה "ברור" שעד 2026 המונדיאל יורכב מיותר מ-26 נבחרות. נשיא פיפ"א ג'יאני אינפנטינו, שהחליף בתפקיד את בלאטר המודח, הציע לאחרונה להרחיב את הטורניר ל-48 נבחרות. "אני חושב שהמצב עומד להשתנות", הוסיף מונטליאני. "אני חושב שיש פה הזדמנות, ואני חושב שהנשיא צודק בהחלטתו לבחון את העניין".

 

מונטליאני הוסיף והביע עניין לארח שוב את המונדיאל בתחום השיפוט שלו, לראשונה מאז ארה"ב אירחה את הטורניר ב-1994. "יש לנו שלוש מדינות (ארה"ב, קנדה ומקסיקו) שיכולות לארח מונדיאל", אמר. "גם מבחינת הצעה משותפת לאזור יש פה הזדמנות".

 

בראיון שפורסם בשבוע שעבר, נזכר נשיא ארה"ב ברק אובמה כיצד טס לקופנהגן ב-2009 בזמן ההצבעה על העיר המארחת של אולימפיאדת 2016 במטרה לעזור לעיר המאמצת שלו, שיקגו, להיבחר. "כולם חשבו שאם אטוס לשם יהיה לנו סיכוי גבוה להיבחר, וזה יהיה שווה נסיעה של יום אחד", אמר לניו יורק מגזין. "בדיעבד, למדנו שאופן קבלת ההחלטות של הוועד האולימפי הבינלאומי דומה לאופן קבלת ההחלטות של פיפ"א, קצת מוטה". 

 

ההפסד של שיקגו נתפס כמכה פוליטית לאובמה, לאחר שריו נבחרה בסופו של דבר לארח את האולימפיאדה האחרונה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x