$
ספורט עולמי

פיפ"א פיזרה כוח משימה שנועד להילחם בגזענות בכדורגל. "המשימה הושלמה"

חבר בכוח: "יש עוד הרבה עבודה"; בינתיים ברוסיה, מארחת מונדיאל 2018, מספר אירועי הגזענות הגיע לשיא חדש

שירות כלכליסט 21:4127.09.16

פיפ"א פיזרה את כוח המשימה שנועד להילחם בגזענות והכריזה: "המשימה הושלמה" - זאת למרות הדאגה בכל הקשור לגזענות ברוסיה, מארחת מונדיאל 2018.

 

 

 

פיפ"א כתבה לכל חברי הארגון ולחברי כוח המשימה ש"המשימה הזמנית הושלמה לחלוטין ולכן הוועדה פוזרה ולא פעילה יותר".

 

אוסאו אוביאנואנה, סופר כדורגל אפריקאי וחבר בכוח המשימה אמר כי "הלוואי שהייתי יכול להגיד שאני בהלם מההחלטה, אבל לצערי אני לא. בעיית הגזענות בכדורגל עדיין חמורה מאוד וצריכה טיפול. יש עוד הרבה מאוד מה לעשות אבל נראה שמנהלי פיפ"א חושבים אחרת".

 

 

אוהדים רוסים עם דגל נאצי אוהדים רוסים עם דגל נאצי צילום: רויטרס

 

ספ בלאטר הקים את כוח המשימה ב-2013 ומי שהוביל אותו היה סגן הנשיא, ג'פרי ווב. שני האנשים הורשעו בשחיתות והודחו מתפקידם. מי שהחליף את ווב היה קונסטנט עומארי, יו"ר התאחדות הכדורגל הקונגולזית. הוא לא כינס את כוח המשימה ולו פעם אחת בשנה שעמד בראשו.

 

עם זאת, פיפ"א תציג "מערכת שנועדה להילחם נגד אפלייה במגרשים" - ספר הדרכה למניעת אלימות. פאטימה סאמורה, מזכ"לית הארגון, האישה הראשונה בתפקיד והלא אירופאית הראשונה בתפקיד, טענה כי ישנן מספיק תוכניות של פיפ"א לפתרון בעיית הגזענות.

 

הסלמה ברוסיה

על פי המחקר האחרון שנעשה במוסקבה, מספר האירועי הגזענים בכדורגל הרוסי הראה עלייה במספר האירועים הגזעניים במהלך משחקים. מ-83 בשתי עונות (2013/14 ו-2014/15) ל-92 בעונה שעברה.

 

 

 

אוהדי כדורגל רוסים גם היו מעורבים באירועים אלימים במהלך היורו האחרון כנגד אוהדים אנגלים.

 

בתוך כך, ויטלי מוטקו, שר הספורט הרוסי שמעורב בשערוריית הסמים הרוסית באולימפיאדה, נבחר להיות נשיא התאחדות הכדורגל הרוסית לארבע שנים נוספות. הוא משמש כנשיא מ-2005.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x