ספורט עולמי

בעקבות תחקיר עיתונאי: מאמן נבחרת אנגליה צפוי לפיטורים

סם אלרדייס ניצל את מעמדו כדי להשיג לעצמו חוזה של 400 אלף ליש"ט לייעוץ לאנשי עסקים כיצד "לעקוף" את חוקי התאחדות הכדורגל בנוגע להעברות של שחקנים, כך חשף הדיילי טלגראף

שירות כלכליסט 18:3827.09.16

סם אלרדייס, שמונה רק לאחרונה לתפקיד מאמן נבחרת אנגליה, צפוי להיות מפוטר בקרוב - זאת בעקבות תחקיר של הדיילי טלגראף, לפיו ניצל את מעמדו כדי לנסות ולהשיג לעצמו חוזה בסך של 400 אלף ליש"ט לייעוץ לאנשי עסקים כיצד "לעקוף" את חוקי התאחדות הכדורגל על העברות של שחקנים.

 

 

 

אלרדייס, שמונה לתפקיד כמה שבועות לאחר סיום יורו 2016, מקיים שיחות חירום עם ההתאחדות לכדורגל ועל פי הדיווחים באנגליה, בקרוב יסיים באופן רשמי את דרכו הקצרה כמאמן הנבחרת.

 

 

שחקני איסלנד חוגגים על נבחרת אנגליה שחקני איסלנד חוגגים על נבחרת אנגליה צילום: גטי אימג'

 

עוד לפני שערך את האימון הראשון שלו כמאמן הראשי החדש של אנגליה, ניהל אלדרייס מו"מ עם נציגים של חברה מהמזרח הרחוק, שקיוותה להרוויח משוק ההעברות של הפרמיירליג. הוא הסכים לנסוע לסינגפור ולהונג קונג כשגריר ולהסביר ל"אנשי העסקים" כיצד יוכלו לעקוף את חוקי התאחדות הכדורגל, שאוסרים על צד שלישי להיות הבעלים של שחקנים.

 

אולם אלדרייס לא ידע כי מדובר למעשה בעיתונאים במסווה, ודבריו הוקלטו. חשיפה זו היא חלק מתחקיר של העיתון הנמשך עשרה חודשים וחשף ראיות לשוחד ולשחיתות בכדורגל האנגלי.

 

במהלך שתי פגישות, שארכו יחד ארבע שעות, סיפר אלדרייס לאנשי העסקים הפיקטיביים ש"אין בעיה" לעקוף את החוקים שהמעסיקים שלו אישרו ב-2008. הוא סיפר על סוכנים שהוא מכיר ש"עושים את זה כל הזמן", והוסיף: "אפשר לעקוף את החוק, הרי ברור שהכסף הגדול נמצא פה".

 

התופעה של בעלות צד שלישי בכדורגל כונתה כבר "עבדות". היא למעשה מאפשרת לחברות לרכוש אחזקה בשחקן כדורגל. ההתאחדות הבריטית הייתה מהראשונות לאסור על ההתנהלות הזו ב-2008, ובשנה שעברה הצטרפה פיפ"א והטילה איסור דומה. אלרדייס אמר ל"מעסיקים הפוטנציאליים" שלו כי "זו לא בעיה" להתחמק מהחוק "המגוחך".

 

בשבוע שעבר המשיך המאמן את המפגש הראשוני שלו עם הנציגים בארוחת ערב במסעדה במנצ'סטר, שם דנו בתאריכים אפשריים לביקור שלו בסינגפור.

 

אלדרייס, שמרוויח 3 מיליון ליש"ט בשנה כולל בונוסים, מתמודד כעת עם תהיות לגבי כושר השיפוט שלו, שבועות ספורים אחרי המשחק הראשון והיחיד שלו עד כה כמאמן הנבחרת. בפגישות הוא גם העיר על הביצועים של הנבחרת לפני מינויו. הוא אמר שהמאמן הקודם רוי הודג'סון "לא היה החלטי מספיק" בהפסד של אנגליה לאיסלנד בשמינית גמר טורניר היורו. עוד טען שגארי נוויל - העוזר של הודג'סון – לא היה "ההשפעה הנכונה" והיה צריך לומר לו "לשבת ולסתום".

 

 

 

בטלגרף החלו בשנה שעברה בחקירת השחיתות בכדורגל האנגלי לאחר שהגיע לידי העיתון מידע שמאמנים וסוכנים מסוימים חילקו או קיבלו תשלומים כספיים להבטיח העברות של שחקנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x