$
אירועי ספורט

מושלת טוקיו: אולימפיאדת 2020 תהיה ידידותית לסביבה

ההתחייבות של יוריקו קויקה מגיעה בתגובה לביקורת הגוברת נגד העלויות הגבוהות הנלוות לאירוח האירוע: עלות בניית שבעה מתקנים זמניים התנפחה כבר לכ-2.6 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 14:1131.08.16

יוריקו קויקה, שהפכה בחודש שעבר לאישה הראשונה שנבחרה לתפקיד מושלת טוקיו, הודיעה כי תפעיל את סמכותה כדי לוודא שאירוח האולימפיאדה ב-2020 יהיה חסכוני וידידותי לסביבה.

 

יוריקו קויקה, מושלת טוקיו יוריקו קויקה, מושלת טוקיו צילום: רויטרס

 

קויקה אמרה לסוכנות החדשות AP כי הסיסמה שלה למשחקים תהיה "להפחית, להשתמש מחדש ולמחזר" (reduce, reuse and recycle) באמצעות ניהול פסולת ושימוש במתקנים זמניים.

 

ההתחייבות של יוריקו  קויקה מגיעה בתגובה לביקורת הגוברת נגד העלויות הגבוהות הנלוות לאירוח האירוע. נשיא הוועדה המארגנת של טוקיו 2020 יושירו מורי אמר בפגישת דירקטוריון שהתקיימה בחודש שעבר כי העלות של בניית שבעה מתקנים זמניים עבור האולימפיאדה התנפחה לסכום מוערך של 2.6 מיליארד דולר, עלייה מתחזית מוקדמת של 690 מיליון דולר.

 

לדבריו של מורי, ההערכות הראשונות נבעו מחישובים שגויים שערכו ברשות המקומית של טוקיו ובוועד האולימפי היפני. המארגנים עוד לא חשפו הערכה רשמית של העלויות הכלליות לטוקיו, כשבהצעה המקורית נכתב 3.5 מיליארד דולר.

 

קויקה, חברה במפלגה הליברל דמוקרטית ביפן, התחייבה לעבור על העלויות הגדלות, והוסיפה כי הבעיות נובעות מהיעדר מנהיגות ושקיפות. "עלינו להתמקד יותר בקיימות ומהימנות בתכנון האולימפיאדות", אמרה קויקה, שכיהנה בעבר כשרת הסביבה. "הסיסמה של הפחתה, שימוש חוזר ומחזור, תואמת באופן מושלם למדיניות הקיימות וניהול הפסולת העולמית".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x