שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ספורט ישראלי

אלי טביב לא יוכל לנהל את בית"ר ירושלים

בעקבות הרשעתו של הבעלים בפלילים, הוועדה להעברת זכויות הניהול בהתאחדות לכדורגל קבעה שהוא חייב להעביר את זכויות הניהול לגורם אחר בתוך 60 יום לתקופה של שלוש שנים

דוד בן שימול, ynet 13:0723.08.16
"אלי טביב חייב להעביר את זכויות הניהול של בית"ר ירושלים בתוך 60 יום בעקבות הרשעתו בפלילים". כך קבעה הוועדה להעברת זכויות הניהול בהתאחדות לכדורגל.

 

 

 

 

טביב הורשע בבית המשפט באפריל 2014 בפציעה של אדם בנסיבות מחמירות ובית המשפט גזר עליו עונש של 15 חודשי מאסר, מתוכם חמישה חודשים בפועל. בגין העבירות של השמדת ראיות ושיבוש הליכי משפט גזר בית הדין על טביב עונש של עשרה חודשי מאסר, מתוכם שלושה בפועל. טביב הורשע בבית המשפט באפריל 2014 בפציעה של אדם בנסיבות מחמירות ובית המשפט גזר עליו עונש של 15 חודשי מאסר, מתוכם חמישה חודשים בפועל. בגין העבירות של השמדת ראיות ושיבוש הליכי משפט גזר בית הדין על טביב עונש של עשרה חודשי מאסר, מתוכם שלושה בפועל. צילום: עוז מועלם

 

בהחלטה של הוועדה נכתב: "נכון לעכשיו מוחזקים 91% ממניות הקבוצה על ידי טביב ו-9% על ידי עמותת האוהדים. נגד טביב תלוי ועומד כתב אישום שהוגש לבית המשפט בגין שלושה אישומים: 1. פציעה בנסיבות מחמירות יחד עם אדם אחר. 2. השמדת ראייה. 3. שיבוש הליכי משפט. הוועדה ציינה כי במידה וטביב יורשע באחת מהעבירות הנ"ל תשוב ותעמוד על הפרק סוגיית הבעלות על הקבוצה".

 

כזכור, טביב הורשע בבית המשפט באפריל 2014 בפציעה של אדם בנסיבות מחמירות ובית המשפט גזר עליו עונש של 15 חודשי מאסר, מתוכם חמישה חודשים בפועל. בגין העבירות של השמדת ראיות ושיבוש הליכי משפט גזר בית הדין על טביב עונש של עשרה חודשי מאסר, מתוכם שלושה בפועל.

 

בשל כך החליטה הוועדה לשלול מטביב את זכויות הניהול והבעלות על המועדון לתקופה של שלוש שנים. הוועדה קבעה: "על פי התקנון, רשאית ההתאחדות בכל עת לחזור בה מאישור העברת בעלות על קבוצת כדורגל. אנו מורים לטביב להעביר את מלוא זכויות הניהול בקבוצה לגוף שייבחר על ידו, תוך ניתוקו המוחלט מהתערבות בכל עניין שהוא בניהולה של הקבוצה". 

 

לטביב תישאר הסמכות לקבוע את המסגרת התקציבית והעמדת הערבויות לתקציב בלבד. בוועדה ציינו: "בדרך זו תפחת השפעתו של טביב עד למינימום, הפגיעה בזכות הקניין של טביב תקטן, וישמר המסר החד משמעי של המלחמה באלימות על כל סוגיה". 

 

הגוף אשר קיבל את ההחלטה כלל את יו"ר הוועדה, השופטת שרה ברוש, ד''ר רחל הדטו, עורך הדין ברוך כצמן, מנכ"ל ההתאחדות רותם קמר ויו"ר הבקרה התקציבית עופר אורליצקי.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x