$
ריו 2016
אוריאל דסקל אולימפיאדה ריו 2016, צילום: אוראל כהן

ריו 2016

הקופץ התגבר על התמכרות לקריסטל מת' - וזכה במדליית כסף

לובו מניונגה מדרא"פ הוביל בתחרות הקפיצה לרוחק באולימפיאדת ריו - אך לא התאכזב כשזכה רק במקום השני; אחרי הכל, רק עד לפני שנתיים היה מכור לסמים קשים

שירות כלכליסט 16:4515.08.16

לובו מניונגה הוביל בתחרות הקפיצה לרוחק באולימפיאדת ריו לאחר שהשיג שיא אישי. זה היה יכול להספיק לו כדי לזכות בזהב, אך הניסיון השישי והאחרון שלו נפסל, ולאתלט הדרום אפריקאי לא נותר אלא לצפות מהצד בג'ף הנדרסון שדחף אותו למדליית הכסף בקפיצה האחרונה שלו בהפרש של סנטימטר אחד. למרות הפספוס, מניונגה לא הסתיר את החיוך - שהעיד על נצחונו בקרב נגד ההתמכרות לסמים קשים.

 

 

 

 

בסופו של דבר מניונגה נקט בצעדים להיגמל, והוא חזר השנה להתחרות לאחר ארבע שנות היעדרות. במרץ השיג שיא אישי של 8.30 מטרים, ובשבת בערב הוא השיג לדרום אפריקה את המדליה השישית שלה במשחקים. בסופו של דבר מניונגה נקט בצעדים להיגמל, והוא חזר השנה להתחרות לאחר ארבע שנות היעדרות. במרץ השיג שיא אישי של 8.30 מטרים, ובשבת בערב הוא השיג לדרום אפריקה את המדליה השישית שלה במשחקים. צילום: גטי אימג'ס

  

 

לפני ארבע שנים החיים של מניונגה יצאו משליטה ומשפחתו וחבריו חששו שההתמכרות שלו לקריסטל מת' תהרוג אותו. ההתמכרות בזבזה שנים מהקריירה שלו. הוא הושעה ל-18 חודשים לאחר שנכשל בבדיקת סמים ב-2012, ומערכת היחסים שלו עם המאמן שגילה אותו נפגעה. מריו סמית' תמך באתלט לאורך המאבקים שלו, עד שלא נותרה לו ברירה והוא פרש.

 

ב-2014 סמית' נהרג בתאונת דרכים. מניונגה אמר במספר הזדמנויות כי סמית' היה בדרכו לביתו בניסיון לשקם את היחסים כשנהרג. הוא העדיף להתמסטל במקום להשתתף בהלוויה שלו.

 

בסופו של דבר מניונגה נקט בצעדים להיגמל, והוא חזר השנה להתחרות לאחר ארבע שנות היעדרות. במרץ השיג שיא אישי של 8.30 מטרים, ובשבת בערב הוא השיג לדרום אפריקה את המדליה השישית שלה במשחקים.

 

בהתחשב במה שעבר ההפסד להנדרסון בהפרש כל כך קטן לא היה נראה כזה הפסד. "חיכיתי לזה ארבע שנים", אמר. התאכזבתי כשהוא קפץ למרחק של 8.38 מטרים. חשבתי שהזהב כבר שלי, והוא לקח את זה ממני. לא כזה סיפור גדול, זו רק תחרות".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x