$
חסויות וזכויות שידור

כמה כסף הרוויח מייקל פלפס במהלך הקריירה שלו?

כספורטאי האולימפי המעוטר ביותר בכל הזמנים, יש לו 21 מדליות זהב ויכול להשיג עוד 3, הונו האישי של פלפס נאמד בין 44 ל-55 מיליון דולר

שירות כלכליסט 17:3710.08.16

רבים תהו אם מייקל פלפס יגיע להישגים גם באולימפיאדה הנוכחית, החמישית בה הוא משתתף, במיוחד מכיוון שכבר הכריז על הפרישה שלו בסיום אולימפיאדת לונדון ב-2012. פלפס הוכיח מאז את כישרונו וזכה כבר בשלוש מדליות זהב. יש לו 21 מדליות זהב ויכול להשיג עוד 3.

 

 

 

 

מייקל פלפס. המספר שיא של מדליות העניק לפלפס יותר כסף מכל ספורטאי אולימפי אחר, אך עדיין מרבית הונו נובע מחוזי ספונסרשיפ והופעות בתשלום. מייקל פלפס. המספר שיא של מדליות העניק לפלפס יותר כסף מכל ספורטאי אולימפי אחר, אך עדיין מרבית הונו נובע מחוזי ספונסרשיפ והופעות בתשלום. צילום: גטי אימג'ס

 

כספורטאי האולימפי המעוטר ביותר בכל הזמנים, הונו האישי של פלפס נאמד ב-55 מיליון דולר, כך לפי חישובי Celebrity Net Worth. אולם באתר MoneyNation מעריכים כי הונו עומד על מעל 44 מיליון דולר. "פלפס הרוויח במרוצת הקריירה שלו סכום כולל של 95.8 מיליון דולר, כש-94 מיליון דולר מהם מגיעים ישירות מחוזי פרסום. אולם, המסים נוגסים ב-43.5 מיליון דולר וההוצאות לוקחות עוד 14.4 מיליון דולר".

 

כיום הוועד האולימפי האמריקאי מעניק 25 אלף דולר לזוכים במדליית זהב, 15 אלף דולר על מדליית כסף ו-10 אלף דולר לארד. פירוש הדבר שפלפס הרוויח 75 אלף דולר עד כה באולימפיאדה.

 

המספר שיא של מדליות העניק לפלפס יותר כסף מכל ספורטאי אולימפי אחר, אך עדיין מרבית הונו נובע מחוזי ספונסרשיפ והופעות בתשלום.

 

פלפס מופיע במכ"ם הציבורי מאז התגלה כשחיין מרשים בגיל 15 באולימפיאדת סידני ב-2000. אולם, רק באולימפיאדה הבאה באתונה, כשזכה ב-6 מדליות זהב, 2 מדליות ארד וקבע ארבעה שיאים, החל לזכות בתשומת לב הספונסרים. 

 

על פי דיווח ב- GazetteReview, פלפס הרוויח סכום מוערך של 7 מיליו דולר בשנה לאחר אולימפיאדת בייג'ינג, בעיקר מספונסרשיפ. לאחר אולימפיאדת לונדון כבר דווח שהוא מרוויח 12 מיליון דולר בשנה מספונסרשיפ.

 

לאורך השנים חתם פלפס על חוזים עם חברות גדולות כמו ויזה, סאבווי, Wheaties ולואי ויטון. חוזים עדכניים יותר עליהם חתם כוללים את אנדר ארמור, אומגה, מאסטר ספא, אוזניות סול רפבליק ו- Aqua Sphere.

 

לא נחשפו הפרטים של כל החוזים, אך לפי ההערכות, ההסכם עם אנדר ארמור מכניס לו 5 מיליון דולר. דיוויד הארו מאיגוד עורכי דין ספורט (National Sports Lawyers Association) אומר כי לאחר אולימפיאדת 2008 "הוא הרוויח ככל הנראה בין 30-50 מיליון דולר בשנה בחוזי ספונסרשיפ".

 

בסוף 2015 פלפס חתם גם על חוזה עם 800razors.com, במסגרתו הוא גם משמש כפרזנטור וגם מחזיק ב"שיור משמעותי" מהחברה.

 

יצרנית בגדי הים ספידו גם תגמלה את השחיין עם בונוס של מיליון דולר לאחר אולימפיאדת בייג'ינג כשהשווה את שיא מדליות הזהב שבהן זכה מארק שפיץ. פלפס תרם את הכסף לכמה ארגוני צדקה באמצעות העמותה הקרויה על שמו. הבונוס הזה אינו נכלל בחישובי שווי ההון של פלפס, אך הוא מצביע על כמות הכסף שחברות מסוימות מוכנות לשלם לשחיין. במקביל, תרומת הכסף לצדקה עשויה לעזור להוריד את נטל המסים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x