$
חסויות וזכויות שידור

נייקי נוטשת את עסקי הגולף

ברגע שטייגר וודס עבר לשחק עם מקלות שנשאו את הסמל של נייקי, אנשים רצו לרכוש אותם. נייקי יצרה גם כדורי גולף וציוד גולף אחר, אך כל זה עומד להשתנות

שירות כלכליסט 15:2208.08.16

יש דור של שחקני גוף שציוד הגולף הראשון שלהם יוצר על ידי נייקי. ברגע שטייגר וודס עבר לשחק עם מקלות שנשאו את הסמל של נייקי, אנשים רצו לרכוש אותם. נייקי יצרה גם כדורי גולף וציוד גולף אחר, אך כל זה עומד להשתנות. נייקי הודיעה כי תפסיק למכור ציוד גולף. החדשות הללו מהוות מכה נוספת למשחק, שמתקשה בשנים האחרונות.

 

 

 

 

ההחלטה הזו של נייקי היא האחרונה בשורה של מכות שסופג הענף. גם אדידס מוכרת את חטיבת הגולף שלה ומספר האנשים שמשחקים ממשיך לרדת. מועדוני גולף ומסלולים ממשיכים להתקשות למשוך צעירים. המשחק אמנם ישתתף השנה לראשונה באולימפיאדה, אך לא מעט שחקנים בכירים פרשו מסיבות שונות החל מזיקה ועד להיעדר שכר. ההחלטה הזו של נייקי היא האחרונה בשורה של מכות שסופג הענף. גם אדידס מוכרת את חטיבת הגולף שלה ומספר האנשים שמשחקים ממשיך לרדת. מועדוני גולף ומסלולים ממשיכים להתקשות למשוך צעירים. המשחק אמנם ישתתף השנה לראשונה באולימפיאדה, אך לא מעט שחקנים בכירים פרשו מסיבות שונות החל מזיקה ועד להיעדר שכר. צילום: איי אף פי

 

זה כנראה הגיוני. ייתכן ונייקי מראש לא החזיקו בתכניות ארוכות טווח למכור ציוד גולף לאחר סיום הקריירה של וודס. ציוד גולף אינו דומה לביגוד, תחום שבו נייקי היא המנהיגה הבלתי מעורערת. לציוד יש חיי מדף ארוכים יותר ויקר יותר לייצר אותו. נייקי גם מעולם לא הייתה מומחית בציוד, כך שהרבה שחקני גולף רציניים זלזלו במקלות כששיחקו. זה לא היה זיווג משמיים, גם עם התהילה והכוח של וודס.

 

כעת שובו של טייגר למשחק מוטל בספק. הוא לא שיחק מזה קרוב לשנה וייתכן שלא ישוב לאליפויות ולרמה שהפגין בעבר. ושוב, ייתכן שזו הייתה התכנית מלכתחילה. לנצל את התהילה והאישיות של טייגר באמצעות המקלות של נייקי, וכשרמת המשחק שלו תדרדר, לסגת מהתחום. אולם, התיאוריה הזו לא מבוססת והחתמתו של רורי מקלורי סותרת אותה במידה מסוימת. אולם, הוספתו של מקלרוי לרשימת הספורטאים של נייקי מוסיפה לכוח הבינלאומי של המותג, ונייקי לא נסוגה לגמרי מגולף. החברה מתכוונת להמשיך לייצר בגדים ונעליים.

 

ההחלטה הזו של נייקי היא האחרונה בשורה של מכות שסופג הענף. גם אדידס מוכרת את חטיבת הגולף שלה ומספר האנשים שמשחקים ממשיך לרדת. מועדוני גולף ומסלולים ממשיכים להתקשות למשוך צעירים. המשחק אמנם ישתתף השנה לראשונה באולימפיאדה, אך לא מעט שחקנים בכירים פרשו מסיבות שונות החל מזיקה ועד להיעדר שכר.

 

הנסיגה של נייקי מעסקי הגולף צריכה להעלות תמרורי אזהרה לתעשייה. נייקי היא המיינסטרים, ומושכת את תשומת הלב של הרבה אוהדים, הודות לשיטות השיווק שלה. עכשיו עם פרישתו של טייגר, לפחות עד לקמבק המתוקשר שלו שילוו בסרטוני שיווק ויראליים, בנייקי החליטו שהגולף לא שווה את ההשקעה. התחזיות שלה לגולף כנראה לא מזהירות, וזהו תמרור האזהרה הגדול ביותר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x