$
רכישות

ווסט ברומיץ' מהפרמיירליג נרכשה על ידי קבוצת משקיעים סינים

המועדון הודיע שהיו"ר, ג'רמי פיס, שהחזיק ב-88% מהקבוצה, הסכים למכור אותו לחברת פיתוח הספורט 'יוני גואקי' משנגחאי. "אלביון" היא הקבוצה האנגלית הרביעית שנמכרת למשקיעים סינים

שירות כלכליסט 12:1005.08.16

ווסט ברומיץ' אלביון, קבוצת הפרמיירליג, נרכשה על ידי קבוצת משקיעים סינים.

 

המועדון הודיע שהיו"ר, ג'רמי פיס, שהחזיק ב-88% מהקבוצה, הסכים למכור את המועדון לחברת פיתוח הספורט 'יוני גואקי' משנגחאי. "אני מאמין שזה הסכם שיאפשר לאלביון, קבוצה שמחזיקה את עצמה ובעלת תשתיות חזקות, להיבנות לעתיד".

 

 

 

קבוצת הרוכשים, שאותה מוביל גוצ'הואן לאי בן ה-42, צריכה לקבל את האישור הפיננסי של הפרמיירליג.

 

לקבוצת ההשקעות יש תיקים בשווי 8 מיליארד דולר. לא ברור כמה שילמה על ווסט ברומיץ', אך ההערכות הן שפיס יקבל 150 מיליון ליש"ט. "אני מתרגש ומרגיש כבוד גדול להיות הבעלים של המועדון הזה", אמר לאי. "אין לי שום כוונה לשנות את האתוס של המועדון הזה".

ווסט ברומיץ'. "כבוד גדול להיות בעלים"
ווסט ברומיץ'. "כבוד גדול להיות בעלים" צילום: רויטרס

 

 

ווסט ברומיץ' רווחית בדרך וסיימה את העונה שעברה עם רווח של יותר מ-7.5 מיליון ליש"ט. פיס, שהחזיק במניות המועדון ב-14 השנים האחרונות, יוחלף כיו"ר מנהל על ידי ג'ון וויליאמס, לשעבר מנכ"ל בלקבורן.

 

ווסט ברומיץ' תהיה הקבוצה הרביעית באנגליה בבעלות סינית מלאה או חלקית. מנצ'סטר סיטי מכרה 13% מעצמה למשקיעים סינים, בירמינגהאם סיטי בבעלות סינית חלקית (11%), וולבס בבעלות סינית מלאה וכך גם אסטון וילה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x