$
ספורט ישראלי

סוף עונת ההדלפות?

מכבי חיפה ורוני לוי נפרדו. עדיין לא ידוע מי המחליף ואם יהיה זר או לא - אבל נראה שהמסר הועבר: במכבי חיפה החדשה צריך לעסוק בכדורגל, לא בתקשורת

אוריאל דסקל 15:0327.07.16

מנהלה הספורטיבי של מכבי תל אביב, ג'ורדי קרויף חי בישראל מאז 2012 ועדיין לא מדבר עברית. מבחינתו זה אפילו טוב שהוא לא דובר את השפה.

 

 

 

שחר וקרלסן. יעקב שחר, הבעלים, הביא את טור-כריסטיאן קרלסן, איש מקצוע מהמעלה הראשונה, כדי לחזק את הפעילות של מכבי חיפה בשוק העברות השחקנים. תפקידו של מנהל מקצועי כזה הוא לטווח הארוך אי אפשר לשפוטו אחרי קיץ אחד שחר וקרלסן. יעקב שחר, הבעלים, הביא את טור-כריסטיאן קרלסן, איש מקצוע מהמעלה הראשונה, כדי לחזק את הפעילות של מכבי חיפה בשוק העברות השחקנים. תפקידו של מנהל מקצועי כזה הוא לטווח הארוך אי אפשר לשפוטו אחרי קיץ אחד צילום: ראובן שוורץ

 

"שואלים אותי למה אני לא מדבר עברית אחרי הרבה שנים בישראל, ואני עונה שטוב שאני לא מדבר עברית"" הסביר ג'ורדי. "אני לא רוצה לדעת מה אנשים אומרים. אני מכיר את עצמי הכי טוב ואני הכי ביקורתי בקשר לעצמי. אני לא צריך לדעת מה חושבים עליי. זה גם חשוב למאמנים. בן אדם יכול להגיע לעבודה ולא להתערבב עם התקשורת ולהתעסק איתה. זה גם חשוב לשחקנים, אבל לא לכולם. אם מאמן זר אומר לשחקן ישראלי רוץ לכאן ורוץ לשם, הוא יעשה את זה. כשמאמן ישראלי יגיד לו את זה הוא יכול לשאול אותו 'למה?'. אני מרגיש שמאמן ישראלי מגיע לקבוצה עם היסטוריה שלא בהכרח מאפשרת לו להתמקד בכדורגל".

 

לפני קרויף, מכבי תל אביב נוהלה על ידי התקשורת והאוהדים. ידיעה בעיתון היתה מקפיצה את הפיוזים בחדרי ההנהלה והדלפות היו בלתי נמנעות. שחקנים היו יוצאים משיחות אישיות וישר מתקשרים לעיתונאים כדי לדווח מה קרה. גם המאמנים ניהלו מערכת יחסים סוערת עם התקשורת והתעסקו בה ואיתה בלי סוף. האווירה במכבי חיפה של השנים האחרונות מאוד דומה. הכל הודלף מחוץ למועדוןוכל ידיעה שירתה אינטרס כלשהו. זה פגע במועדון ברמה התדמיתית והמקצועית.

 

לקראת סוף העונה שעברה יעקב שחר, הבעלים, הביא את טור-כריסטיאן קרלסן, איש מקצוע מהמעלה הראשונה, כדי לחזק את הפעילות של מכבי חיפה בשוק העברות השחקנים. טור אינו דובר עברית ולא מקושר לאף עיתונאי. בטח לא ברמה של להרים את הטלפון ולשוחח כ'מקורב' לעיתונאים.

 

תפקידו של מנהל מקצועי כזה הוא לטווח הארוך ואי אפשר לשפוט את עבודתו אחרי קיץ אחד. בהנהלת מכבי חיפה מבינים זאת. לא בטוח שבמשרד המאמן הבינו זאת.  

 

ברגע, שאחרי ההדחה המביכה של מכבי חיפה מליגת אירופה לנומה קאליו האסטונית, התחילו להישמע ביקורות כלפי קרלסן, היה ברור לכולם שלא הרבה השתנה בכרמל: ההדלפות מלב ליבו של חדר ההלבשה לא חדלו ולא יחדלו ללא שינוי מהותי.

 

אוהדי מכבי חיפה כבר חכמים מספיק כדי דבר או שניים על תקשורת הספורט. בלוג MHFCBall של אוהדי מכבי חיפה אף הכין אינפו מיוחד כדי להבין מי נגד מי ולמה.

 

מהמועדון נמסר רשמית שלוי סייים את תפקידו לאחר ששוחח עם הנשיא יעקב שחר מהמועדון נמסר רשמית שלוי סייים את תפקידו לאחר ששוחח עם הנשיא יעקב שחר צילום: אתר מכבי חיפה

 

אולי בגלל הכישלון. אולי בגלל התקשורת

  

הדברים הללו הגיעו למנכ"ל החדש, אסף בן דב וכמובן שגם לנשיא יעקב שחר. והיום, אחרי שהירוקים נכשלו כבר במשימה הראשונה העונה והודחו מאירופה, רוני לוי סיים את תפקידו באופן רשמי. אולי בגלל הכישלון ואולי בגלל הקשר שלו לעיתונאים. ואולי בגלל שהוא דובר עברית וזה, כאמור, עשוי להפריע.

 

מהמועדון נמסר רשמית שלוי סייים את תפקידו לאחר ששוחח עם הנשיא יעקב שחר. שחר פרסם הודעה באתר הרשמי: "משיחה שהתקיימה הבוקר ביני לבין המאמן, רוני לוי במשרדי, החלטנו שנכון להיפרד ולסיים את ההתקשרות בינינו. שיבחר המחליף תינתן ההודעה בהתאם. אני מודה לרוני לוי על התקופה המשותפת ועל הזכייה בגביע ומאחל לו בהצלחה בהמשך דרכו".

 

עדיין לא ידוע מי המחליף ואם יהיה זר או לא - אבל נראה שהמסר הועבר. במכבי חיפה החדשה צריך לעסוק בכדורגל, לא בתקשורת.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x