$
ספורט עולמי

מנצ'סטר סיטי ואדידס יבנו 50 מגרשי כדורגל בניו יורק

קבוצת הכדורגל האמריקאית של מנצ'סטר סיטי ניו יורק סיטי FC, ביחד עם העירייה, אדידס וקרן הכדורגל האמריקאית (U.S. Soccer Foundation ) יבנו 50 מגרשי כדורגל בגודל קטן בחמש המחוזות של ניו יורק לאורך חמש השנים הבאות

שירות כלכליסט 17:4814.07.16
קבוצת הכדורגל האמריקאית של מנצ'סטר סיטי ניו יורק סיטי FC,  ביחד עם העירייה, אדידס וקרן הכדורגל האמריקאית (U.S. Soccer Foundation ) יבנו 50 מגרשי כדורגל בגודל קטן בחמש המחוזות של ניו יורק לאורך חמש השנים הבאות. השותפות בשווי 3 מיליון דולר נועדה להעלות את ההשתתפות בספורט ולקדם בריאות וכישורים חברתיים בקרב הצעירים בשכונות נחשלות.

 

 

ראש העיר ביל דה בלזיו יכריז בשבוע הבא היכן ימוקמו 8 המגרשים הראשונים ראש העיר ביל דה בלזיו יכריז בשבוע הבא היכן ימוקמו 8 המגרשים הראשונים צילום: איי אף פי

 

ראש העיר ביל דה בלזיו יכריז בשבוע הבא היכן ימוקמו 8 המגרשים הראשונים. אחד מהם יהיה בגן השעשועים מילברוק בדרום ברונקס, שם יחליף מגרש סינתטי חלק מגן שעשועים הרוס. 50 המגרשים יבנו על שטחים לא בשימוש או הרוסים בבעלות העירייה, כולל פארקים קיימים ומגרשי שעשועים בבתי ספר. הפרויקט אמור לשרת 10 אלף ילדים, כך לפי הצהרת העיר.

 

4 השותפות יתרמו 750 אלף דולר כל אחת לבניית המגרשים. הסכום יכסה גם את עלות התחזוקה ואת הפעילויות אחרי בית הספר, לפי התכנית הקיימת של קרן הכדורגל האמריקאית.

 

"לעיר ולציבור יש עניין במשחק, ולחברות הפרטיות יש עניין במשחק, כך שזו דרך לבנות גשרים ברחבי העיר", אמרה גבריאל פייקוף, מנהלת משרד שותפויות הספורט, שמפקח על קרן ראש העיר לקידום ניו יורק – מלכ"ר שעוזר לילדים משכונות נחשלות ברחבי העיר. "כשמשלבים בין המשאבים הפרטיים וההיקף של הסוכנויות העירוניות, עולים פתרונות יצירתיים שהמערכות הציבוריות לא יכולות לחשוב עליהם בעצמה".

 

השותפות נולדה בשנה שעברה בפגישה בין בכירים בקרן ראש העיר, שמתמחה בשותפויות בין הסקטור הציבורי והפרטי, וקרן הכדורגל האמריקאית, שמעוניינת לבנות אלף מגרשי כדורגל ברחבי המדינה. הקרן נפגשה גם עם קבוצת הכדורגל של ניו יורק, שהציעה להתקין 50 מגרשים בעיר, המספר הרב ביותר מכל עיר אחרת. הקבוצה גייסה את אדידס, ספונסרית של ה-MLS.

 

העיר מצאה כמה חללים לא בשימוש או הרוסים בפארקים, בפרויקטים של דיור ציבורי ובבתי ספר,ב-28% מהם יש מחסור בשטח מוגדר להתעמלות. מלבד גן השעשועים מילברוק, בסיבוב הראשון יותקנו מגרשים בסייפרס היל האוסס בברוקלין, בבית הספר הציבורי 83 במנהטן, באקדמיית איגל בסטטן איילנד ובמיקומים אחרים.

 

 

פירלו בניו יורק. התכנית החדשה נחשפה בעוד קבוצת הכדורגל של ניו יורק – המצטרפת האחרונה לליגה – לא מצליחה למצוא אתר לאצטדיון. פירלו בניו יורק. התכנית החדשה נחשפה בעוד קבוצת הכדורגל של ניו יורק – המצטרפת האחרונה לליגה – לא מצליחה למצוא אתר לאצטדיון. צילום מסך

 

התכנית החדשה נחשפה בעוד קבוצת הכדורגל של ניו יורק – המצטרפת האחרונה לליגה – לא מצליחה למצוא אתר לאצטדיון.

 

הקבוצה, שבבעלות חלקית של היאנקיז, שיחקה את משחקי הבית שלה בשתי העונות הראשונות שלה באצטדיון יאנקיז. אולם, ההסכם המחייב התקנה והסרה של המגרש בזמן היאנקיז בדרכים, אינו אידיאלי.

 

ג'ון פטריקוף, נשיא הקבוצה אמר כי הם משיכים בחיפושים אחר אתר בין חמשת המחוזות בעיר. הוא הוסיף כי השותפות עם העיר לא נועדה למשוך אוהדים חדשים, אלא נוגעת ליעד רחב יותר של השפעה על הקהילה. "עבורנו, זה לא נוגע למשחקים שלנו", הוסיף פטריקוף. "עבורנו, זה נוגע למחויבות שלנו לספורט ולכל הדברים החיוביים שהכדורגל יכול לעשות לילדים ולמשפחות שלהם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x