$
ספורט עולמי

הכדורגלן החרוץ ביותר

כריסטיאנו רונלדו הגיע לאן שהגיע בגלל שהוא עובד יותר קשה מכל כדורגלן אחר בעולם. הוא 4-5 שנים מסיום הקריירה שלו. כדאי להפסיק לקנא ולהתחיל להעריך אותו יותר

אוריאל דסקל 12:1007.07.16
"הוא גבוה, הוא בכושר פשוט נהדר, הוא נראה טוב, הוא עשיר - חייב שיהיה בו משהו לא בסדר. אני מקווה שיש לו שם למטה איבר של אוגר - זה היה גורם לי ולאחרים להרגיש הרבה יותר טוב עם עצמנו". בכך איאן הולוואי, מאמן אנגלי, סיכם בצורה נפלאה את הגישה של אוהדי הכדורגל לכריסטיאנו רונלדו.

 

 

  

כריסטיאנו רונלדו. במרחק שער משבירת שיא הכיבושים ביורו של מישל פלאטיני כריסטיאנו רונלדו. במרחק שער משבירת שיא הכיבושים ביורו של מישל פלאטיני צילום: איי אף פי

 

קנאה - זה המוטיב החזור בכמעט כל פרשנות לתוך התופעה שנקראת כריסטיאנו רונלדו.

 

הכובש המצטיין בכל הזמנים של היורו (9 שערים, ביחד עם מישל פלאטיני), האיש עם הכי הרבה בישולים ושערים ביורו מאז 2004 - 14, כשלשניים בתור יש רק 8 - והשחקן היחיד בהיסטוריה עם 3 או יותר שערים בשני טורנירי יורו (2012 ו-2016) חגג אמש עלייה לגמר היורו השני שלו ושל נבחרת פורטוגל.

 

לפני שהעלה את נבחרתו לגמר עם שער שהובקע בזכות קפיצה של שחקן NBA ונגיחה של קרנף, הוא גם מצא זמן לעשות סלפי עם ילד שהגיע למגרש וביקש ממנו. רונלדו, שתמיד מראה סבלנות לאוהדים הרבים שדורשים מזכרתו עימו, היה רגע לפני אחד מהמשחקים החשובים שלו בקריירה ובכל זאת לא שכח ולו לרגע את המעריצים.

 

את היורו הזה הוא עושה אחרי יותר מ-5,000 דקות של כדורגל ברמה הכי גבוהה העונה - וכשהוא סובל מעייפות ופציעות טורדניות ברגליים. לפני גמר ליגת האלופות אמר לו הרופא של הנבחרת שאם ישחק בגמר, הוא לא יוכל לשחק ביורו עם פורטוגל. אז אמר.

 

 

את היורו הזה הוא עושה אחרי יותר מ-5,000 דקות של כדורגל ברמה הכי גבוהה העונה - וכשהוא סובל מעייפות ופציעות טורדניות ברגליים. לפני גמר ליגת האלופות אמר לו הרופא של הנבחרת שאם ישחק בגמר, הוא לא יוכל לשחק ביורו עם פורטוגל. אז אמר. את היורו הזה הוא עושה אחרי יותר מ-5,000 דקות של כדורגל ברמה הכי גבוהה העונה - וכשהוא סובל מעייפות ופציעות טורדניות ברגליים. לפני גמר ליגת האלופות אמר לו הרופא של הנבחרת שאם ישחק בגמר, הוא לא יוכל לשחק ביורו עם פורטוגל. אז אמר. צילום: איי פי

 

היכולות אינן מתת אל

 

היכולות שלו אינן "מתת אל". אף מלאך לא הגיע מהשמיים ונגע לו במצח. רונלדו הוא הכדורגלן שעובד הכי קשה בעולם.  את זה אומרים כדורגלנים ומאמנים שעבדו איתו ומשחקים נגדו. הוא מתאמן 4-6 שעות ביום יותר מאשר חבריו לקבוצה. הוא מקפיד על תזונה נכונה 24/7, משקיע הון במנוחה משקמת ובלמידת יריבים וחברים דרך סרטוני ווידאו.

 

מאמן כושר מאתר bodybuilding.com ניסה להסביר מה אדם רגיל צריך לעשות כדי להיות עם גוף שנראה כמו של רונלדו ועם יכולות פיזיולוגיות כמו שלו. מה שהוא מציע לאנשים לעשות לא נראה נורמלי.

 

זה מתחיל ביום הראשון באימון רגליים אינטנסיבי (8 חזרות של סקוואטים עם משקל כבד), אז 20 סטים של 10 קפיצות על קופסה בגובה מטר. צריך לעשות עוד חזרות על קפיצות בסגנון אחר (8 סטים של קפיצה מקופסה לקופסה) ואת היום מקנחים בשמונה סטים של קפיצות על רגלים אחת ו-10 סטים של קפיצות מצד לצד. ביום השני מאמן הכושר כותב שחייבים לנוח (רונלדו לא נח כי הוא מתאמן על אספקטים של הטכניקה שלו ולומד טקטיקות כמו כן - הוא עושה בין 1,000 ל-3,000 כפיפות בטן ביום).

 

ביום השלישי, מאמן הכושר כותב שצריך לעשות 10-15 חזרות של סטים של "סמוך-קפוץ" (סוג של שילוב מהגיהנום של שכיבת סמיכה וקפיצה), 10-15 חזרות על סטים של שכיבות סמיכה הפוכות (עבודה על יד אחורית), כמה סטים של 20-30 שכיבות סמיכה, 15 מסירות וקבלות מסירה של כדור כוח, ועבודת משקולות על אזור החזה העליון והכתפיים. ביום הרביעי, לפי המאמן, צריך לעשות 8 ספרינטים של 200 מטר ולהרים משקולות של יותר מחצי משקל הגוף שלך מעל ראשך ובמהירות ב-5 סטים של 5 פעמים. ביום החמישי שישה תרגילים ליציבות ולשרירי הליבה - 16 סטים של בין 10-15 חזרות על תרגילים כגון סקוואטים על רגל אחת, קפיצות על רגל אחת והרמת כדור כוח מעל הראש. ביום השישי נחים וביום השביעי צריך לעבוד על כושר אירובי (קפיצות בחבל, חמישים ספרינטים). תעשו ככה במשך כמה שנים ואולי תראו כמו רונלדו.  

 

אם זה נראה לכם מוגזם, תחשבו שרונלדו עושה יותר מזה מדי יום. ומתחרה מדי שבוע נגד יריבים שלעיתים אינם בוחלים באמצעים. תאקלים בגובה הברך, דחיפות, צביטות, מרפקים. וקהל ששונא אותו - ששורק לו בוז, שלועג לו על החמצות. עיתונאים ופרשנים שמפקפקים בעבודתו הרבה ובמפעל חייו.

  

לפני 7 שנים בדיוק רונלדו נחשף כשחקן ריאל מדריד. מאז הוא כבש במדיה 364 שערים ושבר עשרות שיאים במדי המועדון הגדול  בהיסטוריה של האנושות. המאמנים השתנו, המערכת הספורטיבית סביבות לא יעילה ושהלחץ עליו, כשחקן היקר בכל הזמנים (תואר שאיבד מאז פעמיים), פשוט אדיר. את נבחרת פורטוגל המקרטעת הוא מוביל בצורה דומה - אור הזרקורים עליו, השחקנים מחפשים אותו, הלחץ עליו.

 

אבל רונלדו - זכר אלפא במיטבו - לא קורס תחת הלחץ האדיר הזה. ההפך, הוא זורח בו. הוא זורח בו בזכות העובדה שהוא עובד בלי סוף. סוס עבודה עם כישורים נדירים. הוא 4-5 שנים מסיום הקריירה שלו. כדאי להפסיק לקנא ולהתחיל להעריך אותו יותר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x