$
ספורט עולמי

האפליקציה שעזרה לנבחרת גרמניה לנצח

מנואל נוייר ונבחרת גרמניה נעזרו במסורת של יותר מ-40 שנה של ניצחונות בפנדלים - אך גם בתוכנה שהעניקה להם מודיעין על הבועטים האיטלקים

אוריאל דסקל 09:5203.07.16

לפני 40 שנה ו-13 יום ניצחה צ'כלוסובקיה את גרמניה בפנדלים - בזכות אנטונין פננקה שהמציא בעיטת פנדל חדשה (הקפצה למרכז השער - שנקראת על שמו) והכניע את גרמניה. מאז גרמניה לא הפסידה בפנדלים באף טורניר. הפעם האחרונה שהחמיצה פנדל בדו קרב פנדלים, לפני רבע גמר היורו אמש, היתה ב-1982. למעשה גרמניה החמיצה אתמול יותר פנדלים בדו קרב מאשר בכל ההיסטוריה שלה באליפויות אירופה. אף על פי כן, גרמניה ניצחה אתמול (ש') את איטליה בזכות המסורת הזו, אך גם בזכות טכנולוגיה, שאיפשרה לה להתכונן לפנדלים בצורה מיטבית.

  

  

ב-2006, טרם כניסת פתרונות טכנולוגיים לתחום הפנדלים, גרמניה ניצחה את נבחרת ארגנטינה בזכות פתק שהיו לצוות המקצועי של גרמניה וניתן לשוער יינס להמן. בפתק נרשם איך כל שחקן ארגנטינאי בועט את הפנדל שלו. כתוצאה מכך, להמן קפץ נכון לכל פנדל וגם עצר אחד, אבל הפנדל האחרון של ארגנטינה בעט אסטביין קאמביאסו, שללהמן ולנבחרת גרמניה לא היה מודיעין קודם לגביו, ולכן שמו לא היה על הפתק. בצעד מבריק הוציא להמן את הפתק מגרבו מול עיניו של קאמביאסו והחל לעיין בו. קאמביאסו נלחץ ולהמן עצר את הפנדל החלש שלו.

 

כיום בנבחרת הגרמנית לא משתמשים בפתקים שכאלה אך מתקיים תכנון אדיר לכל משחק, גם בעזרת ה- Penalty Insights, אפליקציה שפיתחה נותנת החסות של ההתאחדות - SAP. מדובר בפתרון טכנולוגי שמספק לשוערים ולמאמני שוערים בנבחרת תובנות בנוגע לאופן בעיטות הפנדלים של כל השחקנים והקבוצות המשתתפות בטורניר. באמצעות האפליקציה, הקבוצה יכולה לבחון ולזהות לגבי כל אחד מהבועטים המרכזיים של הנבחרת היריבה ובכלל את האזור בשער אליו הם בדרך-כלל מכוונים, מאפייני בעיטה נוספים כמו ריצת השחקן לפני ולצפות בקטעי וידאו בזמן אמת.

 

SAP מסייעת לנבחרת גרמניה במתן אינפורמציה ועיבודה כבר כמה שנים. לצוות המקצועי יש טאבלט ניתן לגשת למידע בנוגע לכל קבוצה ושחקן - לפני ובזמן משחק. זו טכנולוגיה שב-SAP פיתחו ביחד עם הצוות המקצועי של הנבחרת הגרמני.

 

בנוסף SAP שידרגה את ממשק המשתמש ואת האינטגרציה לאפליקציית SAP Team One , המאפשרת שיתוף של קטעי-וידאו בין שחקני הנבחרת, תוך חיבור לספריית מידע מרכזית בענן. אפליקציית SAP Team One מאפשרת גם לשחקני נבחרת גרמניה לשתף קטעי וידאו ותמונות, לייעל את התקשורת הפנימית בין חברי-הצוות ואף לקיים שיחות צ'אט לתקשורת בין מאמנים בנבחרת, שיחות אחד על אחד בין מאמן לשחקן, או דיון משותף של כל שחקני הקבוצה.

 

ישנן נבחרות אחרות שמשתמשות באפליקציות דומות, שמסייעות לשחקנים ללמוד את יריבותיהן (רגל חזקה, תנועת גוף לפני הטעייה-בעיטה-מסירה וכו'), אך לגרמנים, חלוצים בתחום, יש את היתרון הקטן גם בזה. יתרון קטן שמתווסף ליתרון הקטן שנותנת המסורת והיתרון העצום שנותנת האיכות של השחקנים בסגל של יוג לב.

 

אופ"א - חסרת לב ומוח

 

על שני כרטיסים צהובים בחמישה משחקים אופ"א מונעת משחקנים להשתתף באחד מהמשחקים החשובים בקריירה שלהם ובהיסטוריה של נבחרתם - חצי גמר היורו. הסיבה הרשמית היתה "למנוע משחקנים לפספס את הגמר בגלל צהובים" וזה רק מראה עד כמה הארגון הזה, אופ"א, הוא ארגון מנותק ובירוקרטי, וייתכן שהמנהלים בו פשוט לא מבינים את המשחק. מזכיר גופים אחרים שבאחריות אופ"א - התאחדויות הכדורגל ברחבי היבשת.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x