$
רכישות

אולימפיק מרסיי בדרך לידיים איראניות?

דיווח: משקיעים איראנים מוכנים להוציא יותר מ-100 מיליון יורו כדי לרכוש את המועדון הצרפתי, שנקלע לקשיים פיננסיים

שירות כלכליסט 18:3228.06.16

קבוצת אולימפיק מרסיי שנקלעה לקשיים פיננסיים תחת הנשיא וינסנט לברונה, צפויה להכריז על הזרמת כספים לקבוצה מצד משקיעים איראנים.

 

 

 

 

מרגריטה לואי דרייפוס, הבעלים של מרסיי מרגריטה לואי דרייפוס, הבעלים של מרסיי צילום: איי אף פי

 

בפברואר שעבר הביעה חברת רקון הולדינגס שבבעלות איש העסקים הסיני טוני ג'יאנטונג שיה המחזיק גם בחברות תשתיות ותחבורה, עניין לרכוש את הקבוצה. ואולם העסקה הזו בשווי 80 מיליון דולר לא צלחה, וכעת ריקון בודקת את האפשרות לרכוש את אסטון ולה האנגלית ב-75 מיליון יורו.

 

הבעלות של מרסיי מחולקת בין מרגריטה לואי דרייפוס, איגור לוין, בנק רוטשילד ונשיא הקבוצה לברונה. הנשיא ספג ביקורת רבה על מדיניות ההעברה שלו והניהול הכללי.

 

למועדון היסטוריה עשירה עם נשיאים בעייתיים: בשנות ה-70 מרסל לקלרק איים לפרוש מהליגה הצרפתית, ואילו בשנות ה-90 ברנרד טאפי היה מעורב בשערוריית הטיית משחקים.

 

כעת, המשקיעים האיראנים, שהם בעלי קשרים לאיראן אייר, מוכנים להוציא סכומים גבוהים כדי לרכוש את המועדון המפורסם, כך לפי דיווח ביומון ל'אקיפ.

 

על פי הדיווח, האיראנים מוכנים להוציא 100 מיליון יורו לרכישת המועדון וכן להזרים כספים חדשים לשיפוץ המתקנים ולשכר העובדים והשחקנים, במהלך שבוודאי יטלטל את הכדורגל הצרפתי. מאז ההשתלטות של קרן השקעות הספורט של קטאר ב-2011 על פריז סן ז'רמן, הקבוצה מפריז שולטת בליג 1.

 

דויאן ספורטס, סוכנות ההשקעות בספורט שלה קשרים קרובים עם לברונה, הבטיחה שיש למרסי מספיק כסף לעבור את העונה הקרובה. הקבוצה סיימה במקום ה-13 בטבלה בעונה שעברה לאחר עזיבתו של המאמן הארגנטינאי מרסלו בייאלסה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x