$
ספורט עולמי

אנטוניו קונטה - מוחק פערי איכות

ביום שבת, קונטה, המאמן הכי טוב בטורניר, יתמודד במשחק הבא מול הקבוצה הכי טובה - גרמניה. רבע גמר שהוא כולו גמר

אוריאל דסקל 21:4427.06.16

אנטוניו קונטה הוא "חיה". לא בקטע רע. אחד מהשחקנים שמעריצים אותו אומר זאת.

 

 

"כשקונטה מדבר, המילים שלו תוקפות אותך" "כשקונטה מדבר, המילים שלו תוקפות אותך" צילום: איי פי

 

אנדראה פירלו כתב רק דברים טובים על אנטוניו קונטה בספרו "אני חושב ולכן אני משחק": "כשקונטה מדבר, המילים שלו תוקפות אותך", כתב פירלו. "הן פורצות את הדלתות של המוח ובאופן די אלים נכנסות עמוק ומתנחלות בו. אני כבר שכחתי את כל הפעמים שאמרתי לעצמי: 'לעזאזל, קונטה אמר משהו ממש נכון היום'. הוא אלרגי לטעויות. יש בתוכו חיה. הייתי בחדר ההלבשה במחצית בזמן שהובלנו אבל הוא נכנס וזרק עלינו בקבוקי מים בגלל שעשינו טעות או בגלל שהוא חשב שאנחנו צריכים להוביל ביותר".

 

פירלו הוסיף: "החיים של קונטה נשלטים על ידי כדורגל. הוא מבלה שעות על גבי שעות בחשיבה על המשחק, חושב על כל הפרטים, מחפש פתרונות. אני יודע הוא מתעורר ב-3-4 בלילה ומדליק את האור בחדר כדי לרשום דברים במחברת שלו. אשתו אליזבתה מתעצבנת אבל מבינה. כשלגאון יש רעיון, כדאי שירשום אותו לפני שישכח אותו בגלל רעיון גדול אחר. הוא לא ימצא אישה יותר מבינה ממנה. היא מבינה שהוא חי עם שתי נשים בחייו - הכדורגל והיא".

 

הניצחון של איטליה על ספרד היה מאסטרפיס של אימון מאנטוניו קונטה.

 

זה נגמר 2-0 אבל היה יכול להיגמר 5-0. קונטה תכנן כל פרט ופרט בתוכנית התקיפה של שחקניו. ובכלל, ביורו הזה הוא מוכיח את גדולתו כמאמן. הוא בנה את הקבוצה על שלישייה הגנתית פלוס שוער - צוות שעימו הוא לקח שלוש אליפויות באירופה. אבל שאר הקבוצה נבנית על שחקנים מעבר לשיא (דניאלה דה רוסי) ושחקנים שלהגדירם "אפורים" זו מחמאה. שחקנים מלאציו, סמפדוריה, סנדרלנד וסאות'המפטון - לא האיכות שרגילים אליה באיטליה, בדרך כלל. אבל האיכות של קונטה כמאמן, ההכנה שלו, העבודה האינטנסיבית שלו - כל אלו השכיחו לחלוטין את היתרון האיכותי שהיה לשחקנים מברצלונה, ריאל מדריד, אתלטיקו מדריד וענקיות מהפרמיירליג, והביא לאיטליה ניצחון ראשון על הספרדים בטורניר גדול מאז 1994.

 

ביום שבת, קונטה, המאמן הכי טוב בטורניר, יתמודד במשחק הבא מול הקבוצה הכי טובה - גרמניה. רבע גמר שהוא כולו גמר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x