$
ספורט עולמי

נתן את הכל אבל זה לא הספיק

מסי עקף את דייגו ארמנדו מראדונה בכל קטגוריה: בשערים, בבישולים ובתארים, רק לא באהבת הקהל הארגנטינאי

אוריאל דסקל 08:5727.06.16
מספר שבועות לפני שריקת הפתיחה של הקופה אמריקה סנטנריו, קרלוס דיבוס, לשעבר מאמן הכושר של נבחרת ארגנטינה וגיסו של דייגו סימאונה, מאמן אתלטיקו מדריד, תקף ברשעות את ליאו מסי.

 

 

 

 

ליאו מסי בוכה. עוזב בגיל 29 עד קיץ 2018? ליאו מסי בוכה. עוזב בגיל 29 עד קיץ 2018? צילום: טוויטר

 

"מסי בוחר את המאמנים, את השחקנים ואת כל מי שהוא רוצה לנבחרת", אמר דיבוס. "אנחנו שונאים את ההתנהגות הזו בארגנטינה". מאמן הכושר של נבחרת ארגנטינה בין 2006 ל-2008 (אצל אלפו באסילה) הוסיף: "טינה, קנאה, אנוכיות ואנשים אכזרים - אלו הדברים שגורמים לאנשים במדינה הזו (ארגנטינה) להשתגע". דיבוס אמר את הדברים בעקבות ידיעות על כך שדייגו סימאונה "לא יכול לאמן את הנבחרת" בגלל הנוכחות של מסי, שלא רוצה אותו כמאמן.

 

"אנשים שלא רוצים את סימאונה בנבחרת בגלל מסי - הם משוגעים" הוסיף דיבוס.

 

מסי רצה לזכות בקופה אמריקה בשביל להשתיק את כל הקולות האלה - ויש רבים כאלו. אבל הוא לא הצליח. וקולות כאלו בדיוק גרמו לו לפרוש מהנבחרת בגיל 29 בלבד. "ניסיתי כל כך הרבה פעמים להיות אלוף עם ארגנטינה", אמר. "לצערי, לא הצלחתי גם הפעם. זה לא היה אמור לקרות. כואב לי יותר מהכל לא להיות אלוף במדי ארגנטינה. זה נגמר, הפסדתי ארבעה גמרים בנבחרת, אז כנראה שזה לא בשבילי. הסיפור שלי בנבחרת הסתיים. הפרישה שלי היא טובה לכולם. קודם כל לי ואז לאחרים. יש הרבה אנשים שרצו שזה יקרה".

 

מסי עוד עשוי לחזור - פרישה מנבחרת זה לא פרישה מכדורגל ואין טורניר גדול עד המונדיאל (הפתעה!) - אבל נראה שכרגע הוא בכלל לא יכול לחשוב על משחק בנבחרת והביקורות שמלוות אותו בכל משחק.

 

 

מסי שבר את שיא הכיבושים של נבחרת ארגנטינה, הוביל את הנבחרת לגמר המונדיאל ולגמר קופה אמריקה, לא פעם. הוא זכה עם הנבחרת במדליית הזהב באולימפיאדה. הוא שיחק עבורה כשהוא פצוע ועייף אחרי עונות קשות וארוכות בברצלונה. הוא התמודד עם התאחדות לכדורגל רקובה ומושחתת שלא סייעה או תמכה בו ורק ייצרה לו בעיות. ובכל הזמן הזה הוא זכה לביקורות בלי סוף - בעיקר במדינתו שלו. העיתונים טינפו עליו והאשימו אותו בשימוש בסמים ובהשתתפויות, "המקורבים" קבעו אותו שהוא שולט בנבחרת, חלק מהאוהדים טענו שהוא לא נותן את הכל מעצמו והכי חמור, כולם טענו שהוא לא "דייגו".

 

מסי עקף את דייגו ארמנדו מראדונה בכל קטגוריה. בשערים, בבישולים ובתארים. אבל לא באהבת הקהל הארגנטינאי.  אולי בלעדיו, השחקן הטוב בעולם, ארגנטינה תצליח יותר. היא ככל הנראה תצטרך את דייגו סימאונה כמאמן. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x