$
חסויות וזכויות שידור

מה עושה זידאן בפגרה? מוכר דירות בהודו

מאמן ריאל מדריד התפרסם בזכות כישוריו על מגרש הכדורגל. כעת יזם נדל"ן ממומביי בונה על כוח המשיכה של הכוכב לשעבר כדי להחיות את המכירות המקרטעות בשוק נדל"ן היוקרה בעיר

שירות כלכליסט 17:0422.06.16
זינדין זידאן התפרסם בזכות כישוריו על מגרש הכדורגל. כעת יזם נדל"ן ממומביי בונה על כוח המשיכה מחוץ למגרש של השחקן לשעבר כדי להחיות את המכירות המקרטעות בשוק נדל"ן היוקרה בעיר.

 

 

 

זינאדין זידאן זינאדין זידאן צילום: אי פי איי

 

חברת קנאקיה ספייסס שכרה את שירותיו של השחקן לשעבר והמאמן בהווה לשיווק פרויקט דירות יוקרתי בשם פריז ברובע העסקים החדש של מומביי בחלק הצפוני של העיר. זידאן מונה לשגריר הרווחה של המותג ואמור לעצב את אזורי הכושר והספורט של הפרויקט. החברה לא חשפה את השכר שתשלם לזידאן עבור תפקידו.

 

הפרויקט כולל העתק של ארבע קומות של מגדל אייפל ושל מוזיאון הלובר. הקבלן מכר עד כה 43% מתוך 464 הדירות הזמינות. גודל הדירות נע מ-70 מ"ר ל-120 מ"ר, והן עולות בין 37.6 מיליון רופי (559 אלף דולר) ו-64 מיליון רופי.

 

הקבלנים בהודו מחפשים אחר דרכים חדשות למשוך קוני בתים לפרויקטי היוקרה במומביי, שם מספר הדירות שלא נמכרו טיפס לשיא בשל עליית המחירים קרוב לשיא. דרכים יצירתיות להעלות את המכירות נעות מחלוקת מכונית BMW מתנה ועד לפתיחת ספא לחיות מחמד ומתחמי דירות בדגש ספורטיבי.

 

"הגימיקים השיווקיים האלה לא יעזרו למכור את הבתים", מגיב פנקאג' קאפור, מייסד חברת מחקר הנדל"ן Liases Foras. "המחירים עלו בכל הרמות, ומה שנחוץ כדי לדחוף את המכירות הוא תיקון למחירים".

 

מכירות הבתים שמחיריהם מעל 20 מיליון רופי צנחו ב-23% ברבעון הראשון של השנה לעומת הרבעון קודם לכן. עם זאת, המחיר הממוצע במומביי עדיין חג סמוך לשיא שנקבע בדצמבר 2014, על רקע היצע מוגבל של קרקעות וביקוש גבוה שנוצר בשל התרחבות האוכלוסייה העירונית שהובילו ל"רמות מחירים מוגזמות", כך לדבריו של קאפור.

 

בעקבות זאת, במומביי מתמודדים עם רמות שיא של מלאי. בעיר יש 24.7 מיליון מ"ר של בתים שלא נמכרו. ברמה הנוכחית, לקבלנים ייקח לפחות חמש שנים למכור את כל מלאי דירות היוקרה. למול הרקע הזה, טקטיקות המכירות כוללות יותר ויותר גימיקים. חברת נדל"ן בשם אקטה וורלד לדוגמה, הציעה לקונים מכונית BMW כתמריץ לרכוש בית עם חמישה חדרים בפרויקט במרכז מומביי. חברה אחרת חברה למארגני טורניר הטניס יו.אס.אופן ומציעה לדיירים גישה למתקני ספורט איכותיים.

 

זידאן, המשמש כיום כמאמן של ריאל מדריד, ביקר החודש בפרויקט במרכז מומביי מלווה במאבטחים. כדי לקדם את הפרויקט, זידאן בעט בעיטות פנדל לשער ברגליים יחפות, אירוע שאורגן על ידי היזמים. מאוחר יותר באותו היום, בעודו לבוש בבגד מסורתי, השתתף בתצוגת אופנה ובפאנל ביחד עם כוכבי הקולנועי ההודים, שם ענה על שאלות שונות מהמקור לכינוי שלו ועד לחיבתו למדינה בדרום אסיה. "הודו היא ארץ המוצא של היוגה", ענה. "אני מתאמן ביוגה בכל יום כדי לשמור על ריכוז. זה עוזר לי להירגע. אני יכול לישון בשלווה יום לפני משחק".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x