$
ספורט ישראלי

שיא חדש: זהבי צפוי לעבור לגוואנגז'ו הסינית תמורת 8 מיליון יורו

החוזה של ערן זהבי הוא לשנתיים וחצי בהן ירוויח 12.5 מיליון דולר. מכבי תל אביב תקבל בין 7.5 ל-8 מיליון יורו

שירות כלכליסט 15:4915.06.16

ערן זהבי צפוי לעזוב את מכבי תל אביב ולהצטרף לקבוצת R&F גוואנגז'י הסינית. על פי הערכות, הסכום שתשלם הקבוצה שמשחקת בסופרליג הסינית , עומד על בין 7.5 מיליון יורו ל-8 מיליון יורו. כלומר בין 33 מיליון שקל ל-35 מיליון שקל על מלך השערים של העונה האחרונה (35 שערים).

 

 

 

 

בנוסף לסכום העצום שתשלם קבוצתו הסינית של זהבי לצהובים, גם הקשר עצמו ייהנה ממשכורת עתק וירוויח 5 מיליון דולר נטו לעונה. זהבי יחתום בקבוצתו החדשה לשנתיים וחצי וירוויח בכל התקופה 12.5 מיליון דולר. בנוסף זהבי יקבל מענק חתימה בסך 24 מיליון שקל. למרות שכבר הושג סיכום לגבי העברתו של השחקן, בין הקבוצות עדיין מתנהל משא ומתן כשהמטרה של מיץ' גולדהאר היא להגדיל עוד יותר את סכום ההעברה.  

ערן זהבי. עד כה, המעבר הגדול ביותר של שחקן ישראלי היה של איל ברקוביץ' ערן זהבי. עד כה, המעבר הגדול ביותר של שחקן ישראלי היה של איל ברקוביץ' צילום: אי פי איי

 

לסינים היה חשוב שזהבי לא ייצא עם מכבי ת"א למחנה האימונים באוסטריה ושבמקום זאת יגיע לבדיקות רפואיות בסין לקראת חלון ההעברות שייפתח ביום שלישי הבא, ולכן דרשו שהעסקה תסוכם עוד היום. זהבי צפוי לצאת לסין בימים הקרובים כדי לדון בפרטי העסקה ולערוך בדיקות.

 

עד כה, המעבר הגדול ביותר של שחקן ישראלי היה של איל ברקוביץ', מלפני יותר מ-15 שנה. ברקוביץ' נרכש מווסטהאם על ידי סלטיק הסקוטית ב-8.8 מיליון יורו. יוסי בניון רק התקרב: ב-2007 שילמה ליברפול 7.3 מיליון יורו כדי לקנות אותו מווסטהאם; אותו בניון נרכש שלוש שנים מאוחר על-ידי צ'לסי תמורת 7 מיליון יורו.

 

הסכום הגבוה ביותר בו קבוצה ישראלית מכרה שחקן הוא כ-6.5 מליון יורו, כאשר ב-2003 יעקובו איגביני ממכבי חיפה נמכר לפורטסמות' במחיר נמוך שעלה עם הישגיו ומעבריו הסופיים.

 

הקיץ מואנס דאבור עבר מגרסהופרס השוויצרית לרד בול זלצבורג עבור סכום של כ-7 מיליון יורו - אך זה לא כולל בונוסים על הישגיו.

 

בתחילת 2015, רד בול לייפציג החתימה את עומר דמארי, אז מאוסטריה וינה, עבור סכום של 4.5 מיליון יורו.

 

בסך הכל, קבוצות שילמו על שירותיו של ערן זהבי כ-10.5 מיליון יורו במהלך הקריירה שלו. זה פחות מבניון וברקוביץ'. יוסי בניון נמכר בעבר עבור סכום של יותר מ-8 מיליון יורו פעמיים במהלך הקריירה. במעבר מווסטהאם לליברפול ובמעבר מראסינג סנטנדר לווסטהאם. ובסך הכל שילמו עבורו לאורך ההיסטוריה מעט יותר מ-20 מיליון יורו.

 

אייל ברקוביץ' עבר מווסטהאם לסלטיק עבור סכום של יותר מ-9 מיליון יורו (בסכומים של היום), כשבסך הכל שילמו עליו במהלך הקריירה 16.5 מיליון יורו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x