שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ספורט ופוליטיקה

עכשיו גם רואי החשבון עוזבים את פיפ"א

האם הם עזבו מרצונם או נאלצו לפרוש? KPMG, פירמת רואי החשבון הבינלאומית שעברה על המאזנים של פיפ"א במשך יותר מעשור, הודיעה על פרישה ימים ספורים לאחר שהועברה עליה ביקורת על כך שלא זיהתה את העלאות השכר המוגזמות שהעניקו לעצמם ספ בלאטר ושני בכירים נוספים

שירות כלכליסט 10:4915.06.16
האם הם עזבו מרצונם או נאלצו לפרוש? KPMG, פירמת רואי החשבון הבינלאומית שעברה על המאזנים של פיפ"א במשך יותר מעשור, הודיעה על פרישה ימים ספורים לאחר שהועברה עליה ביקורת על כך שלא זיהתה את העלאות השכר המוגזמות שהעניקו לעצמם ספ בלאטר ושני בכירים נוספים.

 

 

 

ב-KPMG אישרו כי התפטרו, אך סירבו לפרט מעבר לכך. בספטמבר הודיעו כי פצחו בחקירה פנימית של העסקים בשוויץ לנוכח ביקורת פנים של הרישום הפיננסי של פיפ"א. ב-KPMG אישרו כי התפטרו, אך סירבו לפרט מעבר לכך. בספטמבר הודיעו כי פצחו בחקירה פנימית של העסקים בשוויץ לנוכח ביקורת פנים של הרישום הפיננסי של פיפ"א. צילום: אי פי איי

 

משרד עורכי הדין קווין עמנואל בארה"ב חשפו מוקדם יותר החודש כי בלאטר חלק בחמש השנים האחרונות תכנית בונוסים לא אופיינית של 80 מיליון דולר ביחד עם המזכ"ל לשעבר ג'רום ואלקה ומנהל הפיננסים מרקוס קטנר.

 

קטנר, ששימש גם כסגן המזכ"ל בחודשים האחרונים בעקבות הדחתו של ואלקה, פוטר בעצמו לאחר 13 שנים בארגון, זמן קצר לאחר החשיפה הציבורית של תכנית הבונוסים. אולם הוא ממשיך להכריז על חפותו בטענה שהתשלומים שקיבל תאמו לחוקי השכר של פיפ"א. עוזריו של קטנר מתעקשים שהודח מכיוון שהטיל ספק בהתנהלות הפיננסית של הנשיא הנוכחי, ג'יאני אינפנטינו.

 

הפגם היחיד בדו"ח המרשיע של משרד עורכי הדין לגבי האופן שבו בלאטר, ואלקה וקטנר שילמו לעצמם בונוסים, כשרק קומץ עובדים היו מודעים לתכנית, הוא ש-KPMG הייתה אמורה להבחין באי סדרים בחוזים כשעברה על הנתונים הפיננסיים של פיפ"א.

 

העובדה היא שעל אף החשד המתמשך לשחיתות, פיפ"א המשיכה לזכות באישורים מצד פירמת רואי החשבון, ואיש לא ערער על האותנטיות של הדו"חות השנתיים של פיפ"א. אולם, בהתחשב בהתפתחויות האחרונות, קרוב לוודאי שלא נזכה לשמוע את הצד שלהם בסיפור.

 

"אנחנו מברכים על השינוי הזה, שמעניק לארגון את ההזדמנות לעבוד עם חברת רואי חשבון חדשה", נמסר בהצהרה שפרסמה פיפ"א. עוד ציינו שלאור "ההאשמות החמורות הנוגעות לעסקאות פיננסיות שהודגשו על ידי הרשויות בשוויץ ובארה"ב, חשוב שהפונקציה הפיננסית בפיפ"א תיבדק לעומק ותעבור רפורמה מקיפה".

 

"המינוי של רואי חשבון חדשים, בשילוב עם המינוי של סמנכ"לית כספים חדשה ואחראי ציות, הם צעדים חיוניים בתהליך הזה", סיכמו בארגון.

 

ב-KPMG אישרו כי התפטרו, אך סירבו לפרט מעבר לכך. בספטמבר הודיעו כי פצחו בחקירה פנימית של העסקים בשוויץ לנוכח ביקורת פנים של הרישום הפיננסי של פיפ"א.

 

למרבה העניין, KPMG היו גם רואי החשבון הרשמיים של הוועדות המארגנות של רוסיה וקטאר כשהכינו את ההצעות המנצחות לאירוח המונדיאל, שהפכו לחלק מחקירת השחיתות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x