שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ספורט ופוליטיקה

מדינת ריו צפויה לקבל הלוואה לכיסוי הפסדים מהאולימפיאדה

הערבון שתעניק הממשלה הפדרלית מול ההלוואה יהיה נכסי מדינת ריו דה ז'ניירו, כמו בנקים וחברות תשתיות וגז

שירות כלכליסט 12:1513.06.16

ממשלת ברזיל שוקלת להעביר הלוואת חירום לרשות המקומית של מדינת ריו דה ז'ניירו לקראת אולימפיאדת 2016, כך על פי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס. 

 

 

 

מטוס נוחת בריו מטוס נוחת בריו צילום: איי אף פי

 

שני בכירים בממשלה, שהתראיינו לרויטרס, אישרו שההלוואה תובטח על ידי ההשתתפות של המדינה בחברות מקומיות, וייתכן ותורחב גם למדינות אחרות כמו מינאס ז'ראיס וריו גראנדה דו סול. "המדינות הללו זקוקות להזרמות מזומן", מצוטט חבר בצוות הכלכלי של הממשלה. "הנכסים של המדינות, כמו בנקים, חברות תשתיות, גז וסניטציה ישמשו כערבון להלוואות הללו".

 

אף שבריו הבטיחו את המימון לבניית מרבית התשתיות לקראת האולימפיאדה, משבר כלכלי שפגע בברזיל עלול להוביל להפרעות לשירותים הציבוריים במהלך האירוע, שיוצא לדרך ב-5 באוגוסט.

 

שר האוצר של ריו, ג'וליו בואנו אמר בתגובה לרויטרס כי אינו מודע לאפשרות של הלוואה, אך הוסיף כי המדינה מוכנה לנתח את ההצעה שתעזור להקל על הנטל הפיננסי. בואנו ציין עוד כי בחודש שעבר לא עמדה המדינה בתשלום חובות לשני בנקים זרים, וכתוצאה מכך הוקפא שחרור של מיליארד ריאל (278.3 מיליון דולר) שהיה נחוץ לסיום הרחבת קו רכבת.

 

הארכת המסילה מתוכננת להיפתח ב-1 באוגוסט, ותחבר בין איפנימה וחוף קופקבנה עם הפרבר בארה דה טיז'וקה במערב העיר, שם ייפתח הפארק האולימפי. פרויקט התשתיות הזה יצר כאב ראש גדול למארגנים. "היו לנו כמה בעיות עם תשלומי חובות, שחסמו את ההעברה של ההלוואה. אך אנחנו מנהלים מו"מ עם הממשלה כדי לפתור את הנושא".

 

התנאים שיתלוו להלוואת החירום קרוב לוודאי שיכללו העברה לממשלה הפדראלית את האחזקה של הממשלות המקומיות בחברות השונות, שעשויה בתורה למכור אותן למשקיעים פרטיים, כפי שעשתה בשלהי שנות ה-90, בפעם האחרונה שהייתה צריכה לפרוס את החובות של המדינות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x