$
אירועי ספורט

מדוע היציעים בקופה אמריקה ריקים?

לרוע המזל, אף שמכירות הכרטיסים צפויות לשבור שיאים של קופה אמריקה, הסימנים הראשונים לא בהכרח מבטיחים

שירות כלכליסט 18:2406.06.16
בדרך כלל כשטורנירי כדורגל מרכזיים מגיעים לאזורים חדשים, אחד המדדים להצלחה הוא מכירות הכרטיסים. בהתאם, אחד מעמודי היסוד של מונדיאל עתידי בארה"ב יהיה שמכירות הכרטיסים ימלאו את האצטדיונים הגדולים ברחבי המדינה. טורניר קופה אמריקה הנוכחי, שבו 16 נבחרות, ביניהן כמה נבחרות מובילות, אמור להוות מדד לתיאבון למונדיאל עתידי במדינה. לרוע המזל, אף שמכירות הכרטיסים צפויות לשבור שיאים של קופה אמריקה, הסימנים הראשונים לא בהכרח מבטיחים.

 

 

 

 

אוהדי מקסיקו בקופה אמריקה. האזוריות יתקשו למכור כרטיסים למשחקים רבים שיתקיימו בימי חול בערים כמו פילדלפיה, אורלנדו וסיאטל ובהם ישתתפו נבחרות פחות מוכרות אוהדי מקסיקו בקופה אמריקה. האזוריות יתקשו למכור כרטיסים למשחקים רבים שיתקיימו בימי חול בערים כמו פילדלפיה, אורלנדו וסיאטל ובהם ישתתפו נבחרות פחות מוכרות צילום: איי פי

 

כפי שאוהדי הנבחרת האמריקאית ראו לאחרונה עם הירידה בנוכחות במשחקי הנבחרת הלאומית, מכירות הכרטיסים למשחקים מרכזיים במדינה (מלבד משחקים של מקסיקו), כבר לא מובנות מאליהן. חלק מהמאבק החדש של ארה"ב קשור ככל הנראה לאפתיה הכללית כלפי הנבחרת, אך הסיבה המרכזית היא מחירי הכרטיסים הגבוהים במיוחד, שמבריחים את מרבית האוהדים שלא יכולים להרשות אפילו את המושבים הזולים ביותר באצטדיון, שמחירם מתחיל מ-50 דולר. בטורניר קופה אמריקה הנוכחי, גורם נוסף הוא הנסיעות ושיבוץ משחקים בימי חול.

 

הטורניר אמנם לא יתקשה למכור כרטיסים למשחקים כמו ארה"ב נגד קולומביה, ארגנטינה נגד צ'ילה או באופן כללי משחקים של מקסיקו או ברזיל. אך הפדרציות האזוריות יתקשו למכור כרטיסים למשחקים רבים שיתקיימו בימי חול בערים כמו פילדלפיה, אורלנדו וסיאטל ובהם ישתתפו נבחרות פחות מוכרות. במקרים האלה, הנוכחות צפויה להיות דלילה. הדרישה המוקדמת לרכוש חבילות לפי אצטדיונים ולא כרטיסים למשחק יחיד עשויה אולי להעלות קצת את המספרים, אך המושבים הריקים שישודרו בטלוויזיה קרוב לוודאי שיפתיעו את העולם.

 

הבעיות נובעות ממחירים גבוהים, שאף עלו יותר בשל התחזקות הדולר. פירוש הדבר, שהמבחן האמיתי לחוזק של הטורניר במונחים של מכירות כרטיסים לא יהיה בזמן המשחקים המרכזיים, אלא דווקא במשחקים כמו אקוודור נגד פרו, שיתקיים בגלנדייל ביום רביעי בלילה, או צ'ילה נגד בוליביה בפוקס בורו ביום שישי. בכל מקרה, הסימנים המקדימים לפני משחקים שבהם מקסיקו לא משתתפת, אינם מבטיחים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x