$
ספורט ופוליטיקה

סבב ה-PGA יחליף מסלול של טראמפ במסלול ממקסיקו?

הסבב עשוי להוסיף בקרוב אירוע במקסיקו, ולמרבה האירוניה זה עלול לבוא על חשבונו של דונלד טראמפ ומגרש הגולף טראמפ נשיונל דוראל שנמצא מחוץ למיאמי

שירות כלכליסט 21:3131.05.16
סבב ה-PGA עשוי להוסיף בקרוב אירוע במקסיקו, ולמרבה האירוניה זה עלול לבוא על חשבונו של המועמד הריפובליקני לנשיאות דונלד טראמפ ומגרש הגולף טראמפ נשיונל דוראל שנמצא מחוץ למיאמי.

 

 

 

 

טראמפ חתם ב-2013 על הארכה לעשר שנים לאירוח הטורניר, אך החוזה כולל סעיף יציאה ל-PGA במקרה שהטורניר לא מצליח למצוא ספונסר חדש. הטורניר, אחד מארבעת האירועים של אליפות העולם הגולף (WGC), מומן בעבר על ידי קדילק. טראמפ חתם ב-2013 על הארכה לעשר שנים לאירוח הטורניר, אך החוזה כולל סעיף יציאה ל-PGA במקרה שהטורניר לא מצליח למצוא ספונסר חדש. הטורניר, אחד מארבעת האירועים של אליפות העולם הגולף (WGC), מומן בעבר על ידי קדילק. צילום: איי פי

 

לטראמפ ולסבב ה-PGA יש מערכת יחסים ארוכה וסוערת, ונראה שבסבב מוכנים לנתק קשרים, גם אם זה יוביל לנטישת אחד המגרשים המפורסמים, דוראל.

 

"השמועה היא שהסבב בוחן טורנירים אפשריים במקסיקו כדי להחליף את מיאמי", דיווח כתב הגולף ג'ף שאקלפורד. הוא הוסיף כי ייתכן שמדובר רק בקלף מיקוח, אך להערכתו התחושה שבסבב הגולף, ובייחוד הקומישינר טים פיצ'ם מעוניינים להתרחק מהמועמד השנוי במחלוקת לנשיאות. "אני באמת מרגיש שיש פה עניין אישי", אמר שאקלפורד. "פיצ'ם לא רוצה להתמודד איתו והוא רוצה להתקדם".

 

טראמפ חתם ב-2013 על הארכה לעשר שנים לאירוח הטורניר, אך החוזה כולל סעיף יציאה ל-PGA במקרה שהטורניר לא מצליח למצוא ספונסר חדש. הטורניר, אחד מארבעת האירועים של אליפות העולם הגולף (WGC), מומן בעבר על ידי קדילק.

 

ההערכה היא שהאירוע מתקשה להשיג ספונסר חדש, זאת מכיוון שפחות חברות יכולות להרשות לעצמן להיות ספונסריות של אירוע PGA. התפקיד כולל מימון כספי הזכייה שעומדים על 9.5 מיליון דולר. בעיה נוספת היא שחברות שכן יכולות להרשות לעצמן מעדיפות לא להיות מקושרות עם טראמפ.

 

ה-PGA מתוכנן לקיים את אליפות 2022 בטראמפ נשיונל בניו ג'רזי, ואת Senior PGA Championship ב-2017 בטראמפ נשיונל בווירג'יניה. אולם, PGA אמריקה ביטלו את הגרנד סלאם של הגולף במגרש של טראמפ בלוס אנג'לס לאחר שהוא אמר השמיץ את המהגרים המקסיקנים, וטען כי הממשלה המקסיקנית שולחת לארה"ב אנסים.

 

באותו הזמן, סבב ה-PGA וסבבים נוספים פרסמו הצהרה משותפת שהרחיקה אותם מטראמפ: "בתגובה לדבריו של טראמפ על כך שתעשיית הגולף 'יודעת שהוא צודק' בנוגע להצהרותיו האחרונות על המהגרים המקסיקנים, אנחנו חשים מחויבים להבהיר שההערות הללו לא משקפות את הדעות של הארגונים שלנו. LPGA, PGA אמריקה, סבב PGA ו-USGA לרוב לא מגיבים על הפוליטיקה והמרוץ לנשיאות, אך דבריו של טראמפ לא תואמים עם המחויבות החזקה שלנו לסביבה כוללנית ופתוחה במשחק הגולף".

 

בתשובה לשאלה על עתיד טורניר דוראל, בסבב ה-PGA פרסמו הצהרה נוספת שחזרה על הדברים והוסיפה כי "אנחנו נבחן את כל האפשרויות בנוגע לעתיד של האירוע".

 

בנוגע לשאלה להיכן יעבור הטורניר - יש אפשרות שיתקיים במגרש TPC בקנקון. הערכה נוספת היא שיתקיים טורניר בקאבו סן לוקאס כדי לשכנע את השחקנים להופיע.

 

החלטה בנושא צפויה להתקבל בחודשיים הקרובים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x